Gå til hovedindhold

AVM FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT)

AVMEAN: 4023125030529
Pris fra 1.113 krtil 1.339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1113 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT)
1.113 kr
Til butik
FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) billede

Produktspecifikationer

Mærke: AVM
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 1
Artikel nr.: 20003052
EAN: 4023125030529
Varenr.: 21273167
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AVM FRITZ!Box 4050 Trådløs router Desktop
1.268 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router Wi‑Fi 6 AVM FRITZ!Box 4050 - Gigabit, dual‑band, sort/hvid
1.319 kr
Til butik
Router Wi‑Fi 6 AVM FRITZ!Box 4050 - Gigabit, dual‑band, sort/hvid billede

Produktinformation

Hurtig og stabil router til hjem og kontorAVM FRITZ!Box 4050 giver dig pålidelig trådløs forbindelse med Wi‑Fi 6 i både 2,4 og 5 GHz. Den kompakte desktop‑router leverer høj ydeevne til streaming, gaming og hjemmearbejde, og de fire Gigabit‑porte sørger for hurtig kablet netværk til pc, tv eller konsoller. Med indbygget gæsteadgang og forældrekontrol kan hele husstanden være online på en tryg og kontrolleret måde.Nem styring og smarte funktionerRouteren understøtter webbaseret administration og MIMO for effektiv udnyttelse af signalet. Wake‑on‑LAN gør det muligt at starte enheder via netværket. 4050 er designet i sort/hvid og passer diskret ind i enhver indretning.Produktype: Desktop/polmonteret routerFarve: Sort, hvidWi‑Fi-standarder: Wi‑Fi 6 (802.11ax), Wi‑Fi 5 (802.11ac), Wi‑Fi 4 (802.11n), 802.11a, 802.11gFrekvensbånd: Dual‑band 2,4/5 GHzMaks. WLAN‑hastighed: 2.400 Mbit/sWLAN (2. bånd): 600 Mbit/sLAN: 4 × Gigabit Ethernet (RJ‑45), 10/100/1000 Mbit/sWAN: Ethernet WAN, DSL WAN, tilslutningstype RJ‑11/RJ‑45USB-port: JaRJ‑11-porte: 1Antennedesign: InternAdministration: Webbaseret, MIMO, Wake‑on‑LANSikkerhed: Firewall, gæsteadgang, forældrekontrolStrømforbrug (typisk): 7 W, strømforsyning: ACMål (H × B × D): 4,5 × 20,0 × 15,2 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: AVM
Kategori: Routere
Vægt: 0.46g
EAN: 4023125030529
Varenr.: 1907806
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router Wi‑Fi 6 AVM FRITZ!Box 4050 - Gigabit, dual‑band, sort/hvid
1.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.113 kr1.113 krKøb
2CompuMail DK1.268 kr1.268 krKøb
3Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
4Vivas DK1.339 kr1.418 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT)

PriceData har fulgt prisen på FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.113 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 1.425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.287 kr.

Den nuværende pris på 1.113 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for FRITZ!Box 4050 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - VoIP telefon adapter (DECT) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.113 kr146 kr (12%)
7. maj 20261.259 kr146 kr (13%)
30. apr. 20261.113 kr267 kr (19%)
7. feb. 20261.380 kr45 kr (3%)
4. feb. 20261.425 kr92 kr (7%)
28. jan. 20261.333 kr45 kr (3%)
25. jan. 20261.288 kr45 kr (3%)
10. jan. 20261.333 kr45 kr (3%)
16. dec. 20251.288 kr1 kr (0%)
14. dec. 20251.287 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret