Gå til hovedindhold

FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv

FritelKøkkenudstyrEAN: 5410585371412
Pris fra 726 krtil 999,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 273,95 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 659 kr 11. apr.

Sammenlign priser på FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 726 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
FRITEL Turbo SF 4551 - Deep fryer
726 kr
Til butik
FRITEL Turbo SF 4551 - Deep fryer billede

Produktinformation

Deep fryer type: Basket, Color: Black/grå/silver, Warranty: 2 years, Warranty details: 10 years with product registration, Non-slip feet: Yes, Indicators: Yes, Capacity: 5 liters, Material: Stainless steel, Max. temperature: 190°C, Product type: Deep fryer, Power consumption: 3.2 kW, Safety features: Overheating protection, Cool Touch handle, Temperature range: From 150°C to 190°C, Dishwasher safe: Removable parts, Variable temperature: Yes.

Produktspecifikationer

Mærke: Fritel
Kategori: Airfryers & Friture
EAN: 5410585371412
Varenr.: C61048
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Frituregryde FRITEL Turbo SF 4551 - 5 liter, 3.200 W
739 kr
Til butik
Frituregryde FRITEL Turbo SF 4551 - 5 liter, 3.200 W billede

Produktinformation

FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølvGenereltAnti-skridfødder: JaFarve: Sort/grå/sølvFriturestegertype: KurvMaskinopvaskbar: Aftagelige deleMateriale: Stainless steelMax temperatur: 190 °CProdukttype: FritureapparatTemperaturinterval: Fra 150 °C til 190 °CVariabel temperatur: JaVolumen: 5 literIndstilliinger, styringerog indikatorerIndikatorer: JaDiverseSikkerhedsegenskaber: Beskyttelse mod overophedning, Cool Touch håndtagKraftStrømforbrug: 3.2 kWProducentgarantiGaranti: 2 årGarantibeskrivelse: 10 år med produktregistrering...

Produktspecifikationer

Mærke: FRITEL
Kategori: Køkkentilbehør
Vægt: 4.96g
EAN: 5410585371412
Varenr.: 1817020
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fritel Turbo SF 4551
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Frituregryde FRITEL Turbo SF 4551 - 5 liter, 3.200 W
759 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fritel Turbo SF 4551
819 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv
882 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Fritel Turbo SF 4551 137141 - Frituregryde
999,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK726 kr795 krKøb
2Boligcenter DK739 kr739 krKøb
3CompuMail DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK759 kr828 krKøb
5Ultrashop819 kr819 krKøb
6CS MEGASTORE DK882 kr921 krKøb
7Homeshop DK999,95 kr999,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv

PriceData har fulgt prisen på FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv i 182 dage. Laveste pris i perioden er 659 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 703 kr.

Den nuværende pris på 726 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for FRITEL Family Turbo SF 4551 - Fritureapparat - 5 liter - 3.2 kW - sort/grå/sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026726 kr6 kr (1%)
2. jun. 2026732 kr20 kr (3%)
31. maj 2026712 kr1 kr (0%)
29. maj 2026713 kr1 kr (0%)
26. maj 2026714 kr1 kr (0%)
24. maj 2026715 kr1 kr (0%)
22. maj 2026716 kr1 kr (0%)
20. maj 2026717 kr2 kr (0%)
19. maj 2026719 kr1 kr (0%)
15. maj 2026720 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret