Gå til hovedindhold

Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud

FreseSanitetFedtsmurt O-ring teknologiProfessionel badeværelsesmontageEAN: 5705564005755

Frese S-Tud Universal 3/4" 150mm i krom med fedtsmurt O-ring. Minimerer utætheder og sikrer langvarig driftssikkerhed. Professionel kvalitet. Læs mere

Pris fra 212,39 krtil 259 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 46,61 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 212 kr 30. maj

Sammenlign priser på Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 212.39 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Frese 150 mm S-tud universal
212,39 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Frese S-tud, 150 mm, 3/4", krom
229 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud
229 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Svingtud Frese 3/4 omløber 150 mm S-tud
231 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Frese S-tud, 150 mm, 3/4", krom
255 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Frese S-Tud 3/4x150mm Fork. Universal
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN212,39 kr212,39 krKøb
2CompletVVS229 kr229 krKøb
3Proshop DK229 kr268 krKøb
4CS MEGASTORE DK231 kr270 krKøb
5BilligVVS DK255 kr255 krKøb
6Elvvs.dk259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Frese S-Tud Universal 3/4" 150mm Krom

Frese

Frese S-Tud Universal 3/4" 150mm i krom med fedtsmurt O-ring. Minimerer utætheder og sikrer langvarig driftssikkerhed. Professionel kvalitet.

• universaltude
• S-tud
• badeværelsestude
• Frese tud
• 150mm tude
• krom tude
• badekartude
• svingtud
• VVS armatur
• Professionel badeværelsesmontage
• Fedtsmurt O-ring teknologi

Beskrivelse

Frese S-Tud Universal er en professionel badekartude i forkromet udførelse med 3/4" gevind og 150mm centerafstand. Denne universaltude adskiller sig ved sin unikke konstruktion, hvor man spænder styret fast på blandingsbatteriet og drejer tuden i en fedtsmurt O-ring. Dette innovative design minimerer utætheder og sikrer langvarig driftssikkerhed. Med sin blankforkromede overflade på 120mm højde og præcise 150mm centerafstand, gør den montage nem og sikker. Freses speciale inden for dynamisk regulering af VVS-systemer sikrer optimal komfort og holdbarhed til professionelle installationer.

Specifikationer

Type:S-tud universal
Vægt:0,173 kg
Gevind:3/4 tommer
Højde:120 mm
Materiale:Forkromet messing
Centerafstand:150 mm
Leverandørnummer:32-3312
Overfladebehandling:Blank forkromet

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne S-tud og almindelige tude?

Frese S-Tud Universal har en unik konstruktion hvor man spænder styret fast på blandingsbatteriet og drejer tuden i en fedtsmurt O-ring, hvilket minimerer utætheder sammenlignet med almindelige tude.

Kan denne tud bruges til alle typer blandingsbatterier?

Ja, det er en universaltude med standard 3/4" gevind som passer til de fleste blandingsbatterier. 150mm centerafstanden er også standardmål for danske installationer.

Er den svær at montere selv?

Monteringen er forholdsvis nem med det rigtige værktøj. Du skal spænde styret fast på blandingsbatteriet og sikre at O-ringen er korrekt placeret for at undgå utætheder.

Hvor længe holder den forkromede overflade?

Freses forkromede overflade er af høj kvalitet og vil holde i mange år ved normal brug. Den tåler almindelig rengøring og daglig brug uden at miste sin finish.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud

PriceData har fulgt prisen på Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud i 153 dage. Laveste pris i perioden er 212 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 242 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 229 kr.

Den nuværende pris på 212,39 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Frese Svingtud frese 3/4 omløber 150 mm s-tud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026212,39 kr
30. maj 2026212 kr
24. maj 2026212,39 kr2,61 kr (1%)
23. maj 2026215 kr2,61 kr (1%)
10. maj 2026212,39 kr20,61 kr (9%)
15. apr. 2026233 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026234 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026235 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026231 kr2 kr (1%)
27. mar. 2026233 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret