Gå til hovedindhold

Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe

FreseSanitetEAN: 5705564006752
Pris fra 147 krtil 219 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 72 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 135 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 147 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FRESE Sikkerhedsventil DN20 muffe/muffe 6 bar
147 kr
Til butik
FRESE Sikkerhedsventil DN20 muffe/muffe 6 bar billede

Produktspecifikationer

Mærke: FRESE
Kategori: Sikkerhedsventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 42-1146
EAN: 5705564006752
Varenr.: 1827007
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Frese Sikkerhedsventil 6bar 3/4" muffe/muffe
147 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Frese sikkerhedsventil 6 bar 3/4"
147,6 kr
Til butik
Frese sikkerhedsventil 6 bar 3/4" billede

Produktinformation

Anvendelse: Sikkerhedsventiler bortleder overskydende luft- vand- eller dampmængder fra beholdere eller ledningssystemer. F.eks. Varme-, varmt brugsvands- og solvarmeanlæg. DN 15 og 20 fjederbelastet sikkerhedsventil i vinkeludførelse med greb. Tilslutnin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: FRESE
Kategori: Kabler
EAN: 5705564006752
Varenr.: 15843918283087
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sikkerhedsventil 3/4" 6 bar
149 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sikkerhedsventil Dn20 M/M 6 Bar
159,47 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedsventil dn20 m/m 6 bar
163,75 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Frese sikkerhedsventil 6 bar 3/4
165,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe
166 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Sikkerhedsventil 3/4" 6 bar
219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK147 kr186 krKøb
2Proshop DK147 kr186 krKøb
3EL-GROSSISTEN147,6 kr147,6 krKøb
4BilligVVS DK149 kr149 krKøb
5Billigelogvvs.dk159,47 kr159,47 krKøb
6MaintainIt163,75 kr163,75 krKøb
7VVS.dk165,75 kr165,75 krKøb
8Elvvs.dk166 kr166 krKøb
9CompletVVS219 kr219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe

PriceData har fulgt prisen på Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe i 173 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 147 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 135 kr.

Den nuværende pris på 147 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Frese sikkerhedsventil 3/4´´, 6 bar med muffe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026147 kr3 kr (2%)
22. maj 2026144 kr1 kr (1%)
20. maj 2026143 kr1 kr (1%)
19. maj 2026142 kr1 kr (1%)
13. maj 2026141 kr1 kr (1%)
6. maj 2026140 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026139 kr1 kr (1%)
27. apr. 2026138 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026137 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026136 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret