Gå til hovedindhold

Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp.

FreseSanitet10 bar sikkerhedVVS og sikkerhedsinstallationerEAN: 5705564052407

Frese Sikkerhedsaggregat 10 bar M/M 3/4" med sikkerhedsventil og afspærringsfunktion. Indbygget kontraventil og inspektionsskrue til professionel brug. Læs mere

Pris fra 305 krtil 439 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 134 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp. og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 305 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
305 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Frese Sikkerhedsaggregat 10 bar M/M 3/4"
306 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Frese sikkerhedsaggregat muffe/muffe 10 bar
329 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIKKERHEDSAGG. DN20 M/M 10 BAR M/INSP.
339,55 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sikkerhedsagg. Dn20 M/M 10 Bar M/Insp.
361,1 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Frese sikkerhedsagg. DN20 m/m 10 Bar m/insp.
363 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedsagg. dn20 m/m 10 bar m/insp.
371,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Frese Sikkerhedsaggregat DN20 10 bar
379 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Frese DN20 sikkerhedsaggregat 10 bar
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK305 kr344 krKøb
2Proshop DK306 kr345 krKøb
3CompletVVS329 kr329 krKøb
4EL-GROSSISTEN339,55 kr339,55 krKøb
5Billigelogvvs.dk361,1 kr361,1 krKøb
6Elvvs.dk363 kr363 krKøb
7MaintainIt371,25 kr371,25 krKøb
8BilligVVS DK379 kr379 krKøb
9Greenline439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Frese Sikkerhedsaggregat 10 bar M/M 3/4"

Frese

Frese Sikkerhedsaggregat 10 bar M/M 3/4" med sikkerhedsventil og afspærringsfunktion. Indbygget kontraventil og inspektionsskrue til professionel brug.

• sikkerhedsventil
• trykaflastningsventil
• vvs ventil
• frese ventil
• sikkerhedsaggregat
• kontraventil
• VVS og sikkerhedsinstallationer
• 10 bar sikkerhed

Beskrivelse

Frese Sikkerhedsaggregat 10 bar M/M 3/4" er en professionel sikkerhedsventil designet til VVS-installationer. Produktet kombinerer sikkerhedsventil, afspærringsfunktion og indbygget kontraventil i én kompakt enhed. Sikkerhedsventilen aktiveres ved 10 bar tryk og sikrer optimal beskyttelse af systemet. Den indbyggede inspektionsskrue gør det nemt at kontrollere ventilens funktion, mens aftapsfunktionen muliggør tømning af beholdere. Konstrueret af holdbare materialer og egnet til både professionelle installatører og VVS-teknikere. Produktet lever op til danske og europæiske sikkerhedsstandarder og er ideelt til varmesystemer og tryksystemer hvor sikkerhed er afgørende.

Specifikationer

tryk:10 bar
funktion:Sikkerhedsventil med afspærring
anvendelse:VVS-installationer
varenummer:42-1849
tilslutning:M/M 3/4"
kontraventil:Indbygget
aftapsfunktion:Til tømning af beholder
inspektionsskrue:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne og almindelige sikkerhedsventiler?

Dette sikkerhedsaggregat kombinerer sikkerhedsventil, afspærringsfunktion og kontraventil i én enhed, hvilket sparer plads og gør installation nemmere.

Kan ventilen bruges til både varme- og koldsystemer?

Ja, Frese sikkerhedsaggregatet er egnet til både varme- og koldsystemer op til 10 bar tryk.

Hvordan kontrollerer jeg om ventilen fungerer korrekt?

Brug inspektionsskruen til at teste ventilens funktion. Ventilen skal åbne ved 10 bar og lukke tæt igen når trykket falder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp.

PriceData har fulgt prisen på Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 296 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 328 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 310 kr.

Den nuværende pris på 305 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Frese sikk.agg. DN20 10 bar - Sikkerhedsagg. DN20 M/M 10 Bar m/insp. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026305 kr1 kr (0%)
28. maj 2026306 kr1 kr (0%)
27. maj 2026307 kr1 kr (0%)
26. maj 2026306 kr1 kr (0%)
20. maj 2026307 kr1 kr (0%)
18. maj 2026308 kr2 kr (1%)
15. maj 2026310 kr1 kr (0%)
6. maj 2026311 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026312 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026313 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret