Gå til hovedindhold

Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic

Fractal DesignEAN: 7340172711179
Pris fra 1.049 krtil 1.669 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 620 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1049 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North Momentum Edition - Kabinet - Miditower - Sort
-20%1.049 kr
Før 1.308 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fractal Design North Momentum Edition - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 255mm lang), front med 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 145 mm, max grafikkortlængde: 35.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 140mm front, front panel: træ, side vindue: mesh, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-NOR1C-05
EAN: 7340172711179
Varenr.: 3411188
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design North Momentum Edition Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort
1.077 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic
1.227 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Design North Momentum Edition
1.228 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fractal Design North Momentum Edition ATX tårn - sort, sidepanel i hærdet glas, uden strømforsyning
-27%1.239 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design North Momentum Edition ATX tårn - sort, sidepanel i hærdet glas, uden strømforsyning
-27%1.259 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fractal Design North Momentum Edition
1.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design North Momentum Edition Tårn ATX Ingen strømforsyning Sort
1.669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.049 kr1.049 krKøb
2CompuMail DK1.077 kr1.077 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.227 kr1.227 krKøb
4Komplett DK1.228 kr1.228 krKøb
5Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
6Vivas DK1.259 kr1.309 krKøb
7Shark Gaming DK1.499 kr1.499 krKøb
8Ultrashop1.669 kr1.669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic i 118 dage. Laveste pris i perioden er 1.049 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.271 kr.

Den nuværende pris på 1.049 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Fractal Design North - Momentum Edition - tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Audio/Mic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20261.049 kr146 kr (12%)
7. maj 20261.195 kr33 kr (3%)
1. maj 20261.228 kr6 kr (0%)
30. apr. 20261.234 kr6 kr (0%)
28. apr. 20261.240 kr6 kr (0%)
27. apr. 20261.246 kr6 kr (0%)
26. apr. 20261.252 kr6 kr (0%)
25. apr. 20261.258 kr6 kr (0%)
24. apr. 20261.264 kr3 kr (0%)
23. apr. 20261.267 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret