Gå til hovedindhold

Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag

FortronUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4711140487649
Pris fra 695 krtil 859 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 673 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 695 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP FP 1000 UPS 600Watt 1000VA
695 kr
Til butik
FSP FP 1000 UPS 600Watt 1000VA billede

Produktinformation

FSP FP 1000 - UPS - AC 110/120/220/230/240 V - 600 watt - 1000 VA - 7 At - output-stikforbindelser: 4

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Artikel nr.: PPF6000601
EAN: 4711140487649
Varenr.: 998997157
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP PPF6000601 - FP - 1000VA/600W
719 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag
-1%839 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag billede

Produktinformation

Stabil strøm med Line-Interactive UPSFortron FSP FP 1000 er en kompakt Line-Interactive UPS, der holder dit udstyr kørende ved strømafbrydelser og spændingssvingninger. Med 1 kVA / 600 W kapacitet og automatisk spændingsregulering (AVR) leverer den stabil strøm til pc’er, netværksudstyr og små servere, så du kan gemme arbejde og lukke ned uden stress.Praktisk i hverdagenUPS’en er udført som mini tower i sort med klare LED-indikatorer og akustiske alarmer for batteridrift, lavt batteri, fejl og overbelastning. Bagsiden rummer 4 type F (Schuko) udtag, så flere enheder kan beskyttes samtidig. Koldstart, automatisk genstart og automatisk batteritest gør den nem i brug, mens et lydniveau på 40 dB passer ind i kontor- og hjemmemiljøer.UPS-topologi: Line-InteractiveUdgangseffekt: 600 WUdgangseffektkapacitet: 1 kVAIndgangsfrekvens: 50/60 HzUdgangsfrekvens: 50/60 HzUdgangsspænding: 100–240 V, regulering ±10 %Indgangsspænding: 162–290 VResponstid: 6 msLydniveau: 40 dBStrømbeskyttelse: Overopladning, batteriafladning, overbelastningAutomatisk spændingsregulering (AVR): JaAkustiske alarmer: Ja (batteridrift, fejl, lavt batteri, overbelastning)LED-indikatorer: JaFormfaktor: Mini tower, farve: sortAC-udtag: 4 × type FBatteri: 2 × 12 V, 9 Ah (opladning til 90 % på 6 timer)Funktioner: Koldstart, automatisk batteritest, off-mode opladning, auto-restartDriftstemp.: 0–40 °C; Relativ fugtighed: 0–90 %Mål (H × B × D): 18,2 × 13,0 × 32,0 cmVægt: 8,2 kgPakketype: Boks; Manual medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Fortron
Kategori: UPS
Vægt: 8.22g
EAN: 4711140487649
Varenr.: 2099519
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag
-1%859 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK695 kr695 krKøb
2Proshop DK719 kr758 krKøb
3Boligcenter DK839 kr839 krKøb
4Vivas DK859 kr948 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag

PriceData har fulgt prisen på Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag i 124 dage. Laveste pris i perioden er 673 kr (registreret d. 23. marts 2026), højeste er 2.197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 968 kr.

Den nuværende pris på 695 kr er 28% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Fortron FSP FP 1000 UPS - Line-Interactive, 1 kVA / 600 W, 4 Schuko-udtag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026695 kr13 kr (2%)
28. maj 2026682 kr13 kr (2%)
27. maj 2026695 kr12 kr (2%)
26. maj 2026683 kr2 kr (0%)
24. maj 2026685 kr6 kr (1%)
23. maj 2026691 kr6 kr (1%)
19. maj 2026685 kr2 kr (0%)
14. maj 2026683 kr2 kr (0%)
12. maj 2026681 kr2 kr (0%)
11. maj 2026683 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret