Gå til hovedindhold

FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe

FlirDiagnostiske termiske kameraerEAN: 4743254004764
Pris fra 4.359 krtil 4.868,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 509,75 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.294 kr 11. mar.

Sammenlign priser på FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4359 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FLIR C3-X 0.012Megapixel Sort Termisk kamera
4.359 kr
Til butik
FLIR C3-X 0.012Megapixel Sort Termisk kamera billede

Produktinformation

FLIR C3-X - Termisk kamera - kompakt - 0.012 MP - Wi-Fi, Bluetooth - sort

Produktspecifikationer

Mærke: FLIR Systems
Artikel nr.: C3-X
EAN: 4743254004764
Varenr.: 998133716
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe
4.789 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Termokamera FLIR C3-X - håndholdt, LCD 3,5", 128 × 96, sort
4.799 kr
Til butik
Termokamera FLIR C3-X - håndholdt, LCD 3,5", 128 × 96, sort billede

Produktinformation

Fordele ved termokamera til byggeri og serviceFLIR C3-X er et kompakt og brugervenligt termokamera til hurtig fejlfinding i bygninger, elinstallationer og VVS. Den indbyggede LCD-skærm på 3,5" giver et klart overblik, mens den termiske sensor på 128 × 96 pixels afslører temperaturforskelle, så du nemt kan finde varmetab, fugtproblemer eller overophedede komponenter. Det robuste design i aluminium er sort og ligger godt i hånden, så du kan arbejde effektivt på stedet.Præcis måling og fleksibel brugKameraet måler i området fra -20 til 300 °C med en termisk følsomhed på 70 mK og et bredt synsfelt på 53,6°. Vælg mellem farvepaletterne Grayscale, High Contrast, Hot metal og Ironbow for at fremhæve detaljer på opgaverne. C3‑X har Wi‑Fi til deling af billeder, fast fokus for enkel betjening og en batteritid på op til 4 timer pr. opladning.Display: LCD, 3,5" (8,89 cm), 640 × 480 pixelsTermisk opløsning: 128 × 96 pixelsTermisk følsomhed (NETD): 70 mKMåleområde: -20 – 300 °CSynsfelt vandret: 53,6°; IFOV: 7,9 mRadTermisk bånd: 8 – 14 µm; billedfrekvens: 8,7 HzHus: Aluminium, farve: sortBeskyttelse: IP54Driftstemperatur: -10 – 50 °C; Opbevaring: -40 – 70 °CMål (H × B × D): 2,4 × 13,8 × 8,4 cmVægt: 0,19 kgStrøm: Li‑ion batteri 1.800 mAh, opladning 2 t, op til 4 t driftForbindelser: USB Type‑C, Wi‑FiPakkens indhold: Kamera, USB‑C kabel, håndledsrem, manual, batteri...

Produktspecifikationer

Mærke: Flir
Kategori: Termokameraer
Vægt: 0.54g
EAN: 4743254004764
Varenr.: 1926148
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Termokamera FLIR C3-X - håndholdt, LCD 3,5", 128 × 96, sort
4.819 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
FLIR C3-X kompakt termisk kamera
4.868,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.359 kr4.359 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.789 kr4.789 krKøb
3Boligcenter DK4.799 kr4.799 krKøb
4Vivas DK4.819 kr4.898 krKøb
5Globaltools.dk4.868,75 kr4.868,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe

PriceData har fulgt prisen på FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe i 119 dage. Laveste pris i perioden er 4.294 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 4.868,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.363 kr.

Den nuværende pris på 4.359 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for FLIR C3-X Compact Termisk kamera -20 til 300 °C 8.7 Hz MSX®, WiFi, integreret digitalkamera, #####2m fallsicher, Integreret LED-lampe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.359 kr5 kr (0%)
28. maj 20264.364 kr2 kr (0%)
27. maj 20264.362 kr1 kr (0%)
25. maj 20264.363 kr11 kr (0%)
24. maj 20264.352 kr4 kr (0%)
23. maj 20264.348 kr5 kr (0%)
22. maj 20264.343 kr12 kr (0%)
18. maj 20264.355 kr1 kr (0%)
17. maj 20264.354 kr2 kr (0%)
16. maj 20264.352 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret