Gå til hovedindhold

Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58)

FjällrävenTøjEAN: 7392158846924
Pris fra 798 krtil 999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 699 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 798 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Fjällräven Abisko Shorts M (Black, 58)
-20%798 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fjällräven Abisko Shorts M (Black, 58) billede

Produktinformation

Abisko Trekking Shorts er komfortable og praktiske shorts designet til trekking og klatring, hvor bevægelsesfrihed og holdbarhed er essentielt. Fremstillet med stretch og G-1000®, giver de optimal pasform, høj mobilitet og langvarig slidstyrke. Den lavere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Fjällräven
Kategori: Herreshorts, knickers og 3/4 længde
Farve: Black
Størrelse: 58
EAN: 7392158846924
Varenr.: 13137293
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58)
-20%799 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) billede

Produktinformation

Fjällräven Mens Abisko Shorts kombinerer høj funktionalitet med komfort og bevægelsesfrihed - ideelle til alt fra dagsture til længere trekkingture i sommerhalvåret. De er lavet i et let, hurtigtørrende materiale, der følger kroppens bevægelser, og har...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Fjällräven
Kategori: Shorts til mænd
Farve: Sort (BLACK/550)
Størrelse: 58
EAN: 7392158846924
Varenr.: 7392158846924
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fjällräven Abisko Shorts Herre Black 58
-20%799,2 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fjällräven Abisko Shorts Herre Black 58 billede

Produktinformation

Nøglefunktioner • Kombination af G-1000® og stretch slidstærk og åndbar • Justerbar pasform maksimal komfort på turen • Rummelige lommer praktisk opbevaring undervejs • Letvægtsdesign ideel til aktive sommerdage • Slidstærkt o

Produktspecifikationer

Mærke: Fjällräven
Kategori: Herre Shorts
EAN: 7392158846924
Varenr.: 3018-15494
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Fjällräven Abisko Shorts Mens, Black
-20%799,96 kr
Før 999,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Sportdres Fiskegrej.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Fjällräven Abisko Shorts Black
999 kr
Til butik
Gå til Almas Park & Fritid
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fjällräven Abisko Shorts M Black - 58
999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Specialbutikken798 kr798 krKøb
2Friluftsland.dk799 kr799 krKøb
3Outdoor i Centrum799,2 kr799,2 krKøb
4Pro Outdoor799,96 kr799,96 krKøb
5Sportdres Fiskegrej.dk999 kr999 krKøb
6Almas Park & Fritid999 kr999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58)

PriceData har fulgt prisen på Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) i 149 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 799,96 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 764 kr.

Den nuværende pris på 798 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Fjällräven Mens Abisko Shorts (Sort (BLACK/550) 58) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026798 kr1 kr (0%)
29. maj 2026799 kr20 kr (3%)
24. maj 2026779 kr19 kr (2%)
23. maj 2026798 kr19 kr (2%)
23. apr. 2026779 kr19 kr (2%)
22. apr. 2026798 kr19 kr (2%)
14. apr. 2026779 kr80 kr (11%)
18. mar. 2026699 kr100 kr (13%)
17. mar. 2026799 kr100 kr (14%)
28. feb. 2026699 kr100,96 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret