Gå til hovedindhold

NO NAME Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine

NO NAMEKreativitetssætEAN: 5060960746627
Pris fra 431 krtil 759 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 328 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 427 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 431 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SLUSH PUPPiES Slush Ice Puppie Machine
431 kr
Til butik
SLUSH PUPPiES Slush Ice Puppie Machine billede

Produktinformation

Lav dine egne kolde lækre Slushies derhjemme! Tilsæt kun vand, isterninger, salt, og slush sirup! Er du tørstig? Go SLUSH PUPPIE! El-drevet! Ekskl. Sirup. 8+ år

Produktspecifikationer

Kategori: Kreativt Legetoej
Artikel nr.: 10351
EAN: 5060960746627
Varenr.: 3348084
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fizz Slush Ice-maskine Slushpuppie 1L Blå
439 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine
473 kr
Til butik
Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine billede

Produktinformation

Vi præsenterer den helt nye SLUSH PUPPiE Slushie-maskine, en perfekt blanding af sjov og smag! Oplev den ultimative forfriskning med denne forbedrede model, der er designet til at bringe dine foretrukne SLUSH PUPPiE-godbidder til live i dit eget hjem. Med nemme instruktioner har det aldrig været så dejligt at lave den perfekte slushie. Nyd smagen af nostalgi og skab lækre, iskolde godbidder uden besvær. Løft dit slushie-spil, og lad de gode tider flyde med den nye SLUSH PUPPiE Slushie Machine!, Sirup er ikke inkluderet. HVAD SKAL DU BRUGE..... Når du har valgt en smag, skal du lave SLUSH PUPPiE®-sirupblandingen i en kande, der kan rumme mindst 1 liter blanding. Følg omhyggeligt anvisningerne på sirupflasken. For at lave 1 liter SLUSH PUPPiE skal du blande 840 ml vand med 160 ml sirup. Dette er en vejledning, og hvis din blanding ikke giver den ønskede slush, kan du tilsætte mere vand eller sirup efter behov. Hvis blandingen ikke fryser nok til at give slush, skal du sandsynligvis bruge mere vand. Hvis blandingen bliver for fast, er det sandsynligt, at du skal bruge mere sirup. For at lave perfekte SLUSH PUPPiES® skal blandingen stå på køl i mindst 2 timer, men helst natten over. Hvis blandingen er for varm, sker der ingen nedkøling eller frysning i isbeholderen. For at få hurtigere SLUSH PUPPiES® og de bedste resultater anbefaler vi at fryse isbeholderen i 1 time, før du laver SLUSH PUPPiES®. Frys ikke isbeholderen i længere tid end dette, da den så bliver for kold. BRUG AF MASKINEN, Fremstilling af SLUSH PUPPiES® Er du klar? Føler du dig tørstig? Lad os lave nogle SLUSH PUPPiES®!, TIP: Sådan bruger du din SLUSH PUPPiE®-maskine, Din SLUSH PUPPiE®-maskine kan maksimalt lave 1 liter SLUSH PUPPiE®-blanding på én gang. BEMÆRK, at SLUSH PUPPiE®-blandingen reduceres i volumen, når slush begynder at dannes. Overskrid IKKE den maksimale kapacitet på 1 liter væske i SLUSH PUPPiE®-beholderen, som angivet ved "Max Fill"-niveauet på forsiden af beholderen. Det vil resultere i, at væsken flyder over i isbeholderen og blandes med salt og is. 1.Sæt maskinen i en passende stikkontakt, og kontrollér, at der er tændt for den. 2. Tryk Mix/Off/Dispense-kontakten til position I (Mix). 3. Sørg for, at hanen er i lukket position. 4. Fjern indløbsdækslet, og fyld isbeholderen halvt op med is gennem is/salt-indløbet. Dette er angivet med ICE- og SALT-markøren på beholderens låg. 5. Hæld 2 indløbshætter med salt i is-/saltindløbet. 6. Hæld 40 ml vand i isbeholderen gennem is-/saltindtaget. 7.Fyld resten af isbeholderen med isterninger gennem is-/saltindtaget. Bemærk: Isniveauet skal være mindst 3 cm under kanten af isbeholderen, 8. Hæld yderligere 3 Inlet Caps med salt i isbeholderen gennem Ice/Salt Inlet. 9. Hæld yderligere 40 ml vand i den centrale isbeholder. 10. Sæt indløbshætten på plads på låget igen. 11. Hæld langsomt din SLUSH PUPPiE®-sirupblanding gennem sirupindtaget bagest til højre på beholderens låg. Dette er angivet med markøren KUN DRIKKEVARER MED HØJT SUKKERINDHOLD på beholderens låg. Ikke egnet til drikkevarer med kulsyre. 12. Lad SLUSH PUPPiE®-maskinen køre i ca. 15-25 minutter. Efterlad ikke SLUSH PUPPiE®-maskinen uden opsyn, og overskrid ikke driftstiden (40 minutter). Hvor lang tid der går, før den ønskede konsistens er opnået, afhænger af den omgivende temperatur. 13. Når blandingsniveauet falder, tilsættes flere isterninger til isbeholderen til et niveau, der ikke er højere end 3 cm fra kanten af isbeholderen. Fyld ikke isen op til toppen af beholderen, da det afkøler isbeholderen for meget. Tilsæt et par isterninger ad gangen, og lad der gå et minut eller to, før du tilsætter flere isterninger. Tilsæt 2 eller 3 Inlet Caps med salt til isbeholderen og en tilsvarende mængde vand. Bemærk: Hvis isbeholderen sætter sig fast, skal du blot slukke for maskinen og vente på, at isen smelter omkring beholderen, så knivene kan rotere igen. Når det er smeltet nok, tilsættes is igen, langsomt og regelmæssigt for at afkøle beholderen nok til at lave slush. 14. For at skabe perfekte SLUSH PUPPiES® skal du vente, indtil der dannes toppe i SLUSH PUPPiE®-blandingen, før du hælder den ud. Bemærk: Når du har brugt SLUSH PUPPiE®-maskinen, skal du vente mindst 15 minutter, før du bruger den igen. Det giver motoren mulighed for at køle af. Gode råd til den perfekte slushie!, - Sørg for, at maskinen er startet, før du tilsætter is og salt. - Sørg for, at den centrale beholder er fyldt op med is, og glem ikke at tilsætte salt. - Frys den centrale isbeholder før brug, så går det hurtigere at lave slushies. - Lav din Slushie-mix, og lad den køle af i køleskabet i mindst en time for at fremskynde processen. - Hvis Slushie-maskinen bruges i et varmt rum, skal der bruges mere is, og det vil tage længere tid at lave dine slushies. - Der vil dannes et lag is på ydersiden af den centrale isbeholder. Det er ikke noget problem og bør ikke påvirke isbeholderens rotation. - Hvis den centrale isbeholders rotation går i stå, skal du blot vende rotationsretningen i et par sekunder ved at flytte knappen på højre side af maskinen fra "mix" til "dispense". Sæt knappen tilbage på "mix", og gentag efter behov. - Når du har brugt maskinen, skal du vente i 15 minutter, før du bruger den igen, så motoren kan køle ned. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Smarte løsninger
EAN: 5060960746627
Varenr.: D28455
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Slush Puppie slushmaskine 1 l - blå med tap
629 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Slush Puppie slushmaskine 1 l - blå med tap
649 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SLUSH PUPPiE® Slush-Ice Maskine
759 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK431 kr470 krKøb
2CompuMail DK439 kr439 krKøb
3Teknikproffset DK473 kr532 krKøb
4Boligcenter DK629 kr629 krKøb
5Vivas DK649 kr728 krKøb
6CS MEGASTORE DK759 kr798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine

PriceData har fulgt prisen på Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine i 179 dage. Laveste pris i perioden er 427 kr (registreret d. 19. marts 2026), højeste er 441 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 435 kr.

Den nuværende pris på 431 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Fizz Creations PUPPiE - SLUSH ICE PUPPIE - Maskine de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026431 kr1 kr (0%)
14. maj 2026430 kr2 kr (0%)
13. maj 2026428 kr9 kr (2%)
9. maj 2026437 kr4 kr (1%)
15. apr. 2026441 kr2 kr (0%)
10. apr. 2026439 kr9 kr (2%)
7. apr. 2026430 kr3 kr (1%)
19. mar. 2026427 kr3 kr (1%)
18. mar. 2026430 kr4 kr (1%)
17. mar. 2026434 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret