Gå til hovedindhold

Goobay Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm)

GoobayRedskaberEAN: 4040849510984
Pris fra 467 krtil 559 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 92 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 467 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay EP5 Digital loddestation , 48 W
467 kr
Til butik
Goobay EP5 Digital loddestation , 48 W billede

Produktinformation

Goobay EP5 Digital loddestation - 48 W - 150 - 450 °C

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 51098
EAN: 4040849510984
Varenr.: 993197926
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fixpoint TOOL51098
486 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm)
-45%497 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) billede

Produktinformation

Loddestationen er kompakt, let og velegnet til alle almindelige loddeopgaver, f.eks. til modelbyggeri og til lodning af printplader. Takket være det praktiske låsesystem kan den medfølgende loddespids hurtigt og nemt udskiftes med de separat tilgængelige udskiftningsspidser. digitalt loddekolbe-sæt med stort, oplyst LCD-display (60 x 30 mm), Förpackning, : Retail Box, Loddestationen er ideel til præcisionsarbejde inden for elektronik og modelbyggeri samt til pyrografi. Den ønskede loddetemperatur kan indstilles præcist i trin på 1 °C ved hjælp af op-/ned-knapperne på stationen, Loddekolben med et strømforbrug på 48 W sikrer en kort opvarmningstid og når 330 °C på ca. 90 sekunder, Det beskyttende isolerede hus og en stabil base garanterer særlig sikkerhed ved lodning. Det enkle låsesystem gør det muligt at udskifte loddespidserne hurtigt og ukompliceret, Den praktiske loddesvamp gør det muligt at rense loddespidsen under arbejdet. En loddespids er inkluderet i leveringen, ekstra loddespidser: 51073, Indgang, spændingsområde, : 220 - 240 (AC) V, Markeringer, : WEEE, CE, Dybde, : 165 mm, Højde, : 100 mm, Driftstemperatur op til, : 450 °C, Driftstemperatur fra, : 150 °C, Vægt, : 2000 g, Bredde, : 185 mm, Effektforbrug, : 48 W, Nominel spænding, : 24 V (AC), Forbrug enhed, : 1 stk. i æske, Sprogomfang emballage-artwork, : en, de, fr, it, es, nl, da, sv, pl, cs, fi, ro, el, ru, tr, Betjeningsvejledning, : de, en, fr, it, es, nl, da, se, cz, pl.

Produktspecifikationer

Mærke: Fixpoint
Kategori: Øvrigt elværktøj
EAN: 4040849510984
Varenr.: C44026
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fixpoint EP5 digital soldering station
497 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Loddekolbe-station Goobay EP5 digital - 48 W, 150-450 °C
-4%519 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Loddekolbe-station Goobay EP5 digital - 48 W, 150-450 °C
-4%539 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay EP5 Digital loddestation , 48 W
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK467 kr467 krKøb
2CS MEGASTORE DK486 kr525 krKøb
3Teknikproffset DK497 kr556 krKøb
4Proshop DK497 kr536 krKøb
5Boligcenter DK519 kr519 krKøb
6Vivas DK539 kr608 krKøb
7Ultrashop559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm)

PriceData har fulgt prisen på Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) i 145 dage. Laveste pris i perioden er 467 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 488 kr.

Den nuværende pris på 467 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Fixpoint Digital lödstation EP5, 48 W digital lödkolvsats med stor, belyst LCD-display (60 x 30 mm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026467 kr9 kr (2%)
14. maj 2026476 kr4 kr (1%)
13. jan. 2026480 kr16 kr (3%)
12. jan. 2026496 kr16 kr (3%)
10. jan. 2026480 kr39 kr (8%)
9. jan. 2026519 kr24 kr (5%)
8. jan. 2026495 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret