Gå til hovedindhold

Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA

ShimanoFiskestængerEAN: 8717009847247
Pris fra 269 krtil 561 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 292 kr (52% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 252 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Shimano FX XT Spinningstang 2,70 m 10-30 g - 2-delt, EVA
-4%269 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shimano FX XT Spinningstang 2,70 m 10-30 g - 2-delt, EVA billede

Produktinformation

Let og alsidig spinnestang til kyst og søShimano FX XT er en spinningstang på 2,70 m, der kombinerer lav vægt og god kontrol. Klingen i kulfiber giver en responsiv aktion, så du nemt kan kaste agn i vægtklassen 10–30 g og mærke hugget. Det 2-delte design gør stangen nem at transportere, og håndtaget i EVA sikrer et behageligt greb gennem lange fiskedage.Til lystfiskeren, der vil have kvalitet og kontrolMed en let styrke (Light) og segmenteret opbygning er FX XT et oplagt valg til allround spinnefiskeri. Den sorte, diskrete finish passer både til nybegyndere og erfarne lystfiskere, der ønsker en pålidelig fiskestang i hverdagen.Type: SpinningstangLængde: 2,70 mKastevægt: 10–30 gStyrke: LightDesign: 2-delt (segmenteret)Materiale: KulfiberFarve: SortSamlet længde angivet: 2,07 mVægt: 221 gHåndtag: EVA...

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Fiskestænger
Vægt: 0.25g
EAN: 8717009847247
Varenr.: 2135314
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Shimano FX XT Spinningstang 2,70 m 10-30 g - 2-delt, EVA
-3%289 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shimano FX XT Spinningstang 2,70 m 10-30 g - 2-delt, EVA billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Fiskestænger
Vægt: 0.25g
EAN: 8717009847247
Varenr.: 2135314
Gå til Sportdres Fiskegrej.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Shimano FX XT Spin
399 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shimano FX XT Spinning, 9 fod - 10-30 g
399,95 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA
561 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK269 kr269 krKøb
2Vivas DK289 kr368 krKøb
3Sportdres Fiskegrej.dk399 kr399 krKøb
4Pro Outdoor399,95 kr399,95 krKøb
5CS MEGASTORE DK561 kr760 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA

PriceData har fulgt prisen på Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA i 87 dage. Laveste pris i perioden er 252 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 650 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 379 kr.

Den nuværende pris på 269 kr er 29% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 59% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Fiskestang Shimano FX XT Spinning 2,70 m 10-30 g 2 cz. EVA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026269 kr130 kr (33%)
29. maj 2026399 kr
28. maj 2026399,95 kr
23. maj 2026399 kr
22. maj 2026399,95 kr
20. maj 2026399 kr
19. maj 2026399,95 kr
6. maj 2026399 kr251 kr (39%)
5. maj 2026650 kr251 kr (63%)
2. maj 2026399 kr250 kr (39%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret