Gå til hovedindhold

Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm

FiskarsSkoEAN: 6424002014287
Pris fra 494 krtil 729 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 235 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 439 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 494 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fiskars All Steel brødkniv 22 cm
-38%494 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fiskars All Steel brødkniv 22 cm billede

Produktinformation

Fiskars All Steel brødkniv 22 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Brødknive
EAN: 6424002014287
Varenr.: 566603-01
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars All Steel - Brødkniv - 22.1 cm
503 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm
542 kr
Til butik
Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm billede

Produktinformation

Fiskars All Steel brødkniven er lavet af rent rustfrit stål af høj kvalitet for fremragende ydeevne og lang levetid Den har et langt savtakket blad til at skære brød med en sprød skorpe. Kniven er lavet af ekstremt holdbart japansk stål med et højt kulstofindhold. Et solidt design giver kniven en tidløs og stilfuld følelse. Den er optimalt afbalanceret til at hvile naturligt og behageligt i hånden. Håndvask anbefales. Finsk design. - Fiskars All Steel brødkniven er ideel til at skære brød med en sprød skorpe - Knivene i All Steel-serien kombinerer kvalitetsmaterialer med fremragende funktionalitet. - Fremstillet af japansk kulstofstål for optimal ydeevne og holdbarhed. - Optimal balance for en førsteklasses køkkenoplevelse. - Fuldstøbt kniv i rustfrit stål designet helt uden samlinger. - Håndvask og omhyggelig opbevaring anbefales. - Klingelængde 220 mm. - HRC 58 - Høj ydeevne (CATRA-test). - Lang levetid med 25 års garanti. - Genanvendelig emballage. - Finsk design.

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Koekkenredskaber
Artikel nr.: 1062883
EAN: 6424002014287
Varenr.: 3415314
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fiskars All Steel brödkniv 22 cm
688 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
All Steel brødkniv 22 cm
-13%729 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK494 kr543 krKøb
2CS MEGASTORE DK503 kr542 krKøb
3Proshop DK542 kr581 krKøb
4Teknikproffset DK688 kr737 krKøb
5Estore DK729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm

PriceData har fulgt prisen på Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 399 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 541 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 432 kr.

Den nuværende pris på 494 kr er 14% over normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Fiskars All Steel - bread knife - 22 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 2026494 kr10 kr (2%)
13. apr. 2026484 kr57 kr (11%)
11. apr. 2026541 kr57 kr (12%)
19. mar. 2026484 kr45 kr (10%)
15. mar. 2026439 kr6 kr (1%)
6. mar. 2026445 kr6 kr (1%)
5. mar. 2026439 kr6 kr (1%)
16. feb. 2026445 kr46 kr (12%)
7. feb. 2026399 kr46 kr (10%)
6. feb. 2026445 kr46 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret