Gå til hovedindhold

Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder

FeuerhandHovedtelefoner20 timers brændetidCamping og outdoorEAN: 4250435701539

Feuerhand Hurricane Lanterne med galvaniseret stål og varmefast glascylinder. Perfekt til camping med 20 timers brændetid og 0,34L tankvolumen. Læs mere

Pris fra 352 krtil 433 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (19% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 352 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Feuerhand Hurricane Lantern 276 Sparkling
-22%352 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Feuerhand Hurricane Lantern 276 Sparkling
-22%352 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Handelshuset Aulum
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Feuerhand Hurricane Lanterne, Sparkling Iron
369 kr
Til butik
Gå til Armytags
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Feuerhand Hurricane Lanterne, Sparkling Iron
369 kr
Til butik
Gå til Friluft DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Feuerhand - Hurricane lanterne (Grå)
389 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
-12%415,95 kr
Før 471,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
-12%415,95 kr
Før 471,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
-12%415,95 kr
Før 471,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
-12%415,95 kr
Før 471,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
415,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
415,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder
415,95 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Feuerhand stormolielampe 276 Iron
433 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk352 kr352 krKøb
2AktivVinter.dk352 kr352 krKøb
3Handelshuset Aulum369 kr369 krKøb
4Armytags369 kr369 krKøb
5Friluft DK389 kr428 krKøb
6Outmore.dk415,95 kr415,95 krKøb
7MAXiPRO415,95 kr415,95 krKøb
8Bikepack.dk415,95 kr415,95 krKøb
9Arbejdslamper.dk415,95 kr415,95 krKøb
10Lommelygtesalg.dk415,95 kr415,95 krKøb
11Pande-lampe.dk415,95 kr415,95 krKøb
12Cykel-lygter.dk415,95 kr415,95 krKøb
13CS MEGASTORE DK433 kr472 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Feuerhand Hurricane Lanterne

Feuerhand

Feuerhand Hurricane Lanterne med galvaniseret stål og varmefast glascylinder. Perfekt til camping med 20 timers brændetid og 0,34L tankvolumen.

• petroleumslygte
• camping lanterne
• hurricane lampe
• petroleumslampe
• outdoor lys
• nostalgi lygte
• vintage lanterne
• Camping og outdoor
• 20 timers brændetid

Beskrivelse

Feuerhand Hurricane Lanterne er en klassisk petroleumslygte, der giver varm og hyggelig belysning på terrassen, i haven eller i campingteltet. Lanternen er fremstillet af holdbart galvaniseret stål og udstyret med en varmefast glascylinder, så flammen er effektivt beskyttet mod vind og vejr. Med en stor tank på 0,34 liter petroleum kan lanternen brænde i cirka 20 timer, hvilket gør den ideel til længere udendørs ophold. Den robuste konstruktion og det tidløse design gør Hurricane Lanternen til et pålideligt og atmosfærisk belysningsvalg for outdoor-entusiaster og gardenparties.

Specifikationer

farve:grå (sparkling iron)
vægt:530 gram
vandtæt:nej - kun til tør vejr
materiale:galvaniseret stål
brændetid:cirka 20 timer
brændstof:petroleum
dimensioner:15 x 26.5 x 13.5 cm
tankvolumen:0.34 liter
glascylinder:varmefast glas
vindresistent:ja
oprindelsesland:Tyskland

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid kan lanternen brænde?

Med fuld tank på 0,34 liter petroleum kan Hurricane Lanternen brænde i cirka 20 timer kontinuerligt.

Er lanternen vindresistent?

Ja, den varmefast glascylinder beskytter flammen effektivt mod vind og vejr, så lyset forbliver stabilt.

Hvilken type brændstof skal jeg bruge?

Lanternen bruger almindelig petroleum (parafin). Brug aldrig benzin eller andre brændstoffer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder

PriceData har fulgt prisen på Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder i 85 dage. Laveste pris i perioden er 352 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 361 kr.

Den nuværende pris på 352 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Feuerhand Feuerhand 276 Sparkling Iron - Lygteholder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 2026352 kr17 kr (5%)
9. mar. 2026369 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret