Gå til hovedindhold

Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24)

Faber-CastellHåndarbejde og hobbyEAN: 4005401146247
Pris fra 129 krtil 269,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 140,95 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 118 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24)
129 kr
Til butik
Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) billede

Produktspecifikationer

Kategori: Akvarel- & vandfarver
Farve: 2
Artikel nr.: 272157
EAN: 4005401146247
Varenr.: 5407381
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell Goldfaber akvarel tin 24 ass
129 kr
Til butik
Faber-Castell Goldfaber akvarel tin 24 ass billede

Produktinformation

Goldfaber Aqua akvarelblyanter overbeviser med deres bløde og intense farvelægning samt enestående farveglans ved brug af enten tørre eller våde teknikker. Alle farveblyanternes tørre tegneteknikker kan bruges med disse akvarelblyanter. Med en våd pensel kan man fremtrylle fantastiske akvarelmalerier i et motiv eller mønster designet med Goldfaber Aqua. Det fuldt vandopløselige bly i Goldfaber Aqua akvarelblyanten er fremstillet med den mest innovative produktionsteknologi og imponerer med sin fremragende lysægthed.

Produktspecifikationer

Kategori: Skrive og Tegnevaerktoejer
Artikel nr.: 114624
EAN: 4005401146247
Varenr.: 3094669
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Faber-Castell Goldfaber akvarel dåse, 24 stk (114624)
171 kr
Til butik
Faber-Castell Goldfaber akvarel dåse, 24 stk (114624) billede

Produktinformation

Faber Castell Goldfaber Aqua akvarelblyanter overbeviser med deres bløde og intense farvelægning samt enestående farvebrillans ved brug af både tørre og våde teknikker. Alle farveblyanternes tørre tegneteknikker kan bruges med disse akvarelblyanter. Med en våd pensel kan man fremtrylle fantastiske akvarelmalerier i et motiv eller mønster, der er designet med Goldfaber Aqua. Det fuldt vandopløselige bly i Goldfaber Aqua-akvarelblyanten er fremstillet med den mest innovative produktionsteknologi og imponerer med sin fremragende lysægthed. 3.3 mm blyant, Fremragende lysægthed, Blød, levende farvesætning, Højt pigmenteret, Fuldt vandopløseligt bly, Høj brudstyrke takket være secural bonding-processen (SV), Let at spidse med alle normale blyantspidsere, Advarsel: Undgå at dyppe akvarelblyanter i vand, Tin of 24, Faber-Castellden danske virksomhed, etableret i 1761, er en af de ældste industrivirksomheder i verden. Virksomheden er verdens førende producent af træhylsterblyanter med et varieret udvalg af produkter til skrivning, tegning og kreativt design samt dekorativ kosmetik. Faber-Castell er kendt for sin høje kvalitet, sine innovative produkter, sit engagement i traditioner og sin miljøbevidsthed. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kuglepenne, Farveblyanter & Tuschpenne
EAN: 4005401146247
Varenr.: D13666
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Faber-castell - Akvarel Blyanter I Tinæske - Goldfaber Aqua - 24 Stk.
179,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Faber-Castell Farveblyanter - Goldfaber Akvarel - 24 stk - Multi
199,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Farveblyant Goldfaber akvarel tinæske 24 ass
269,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK129 kr168 krKøb
2Proshop DK129 kr168 krKøb
3Teknikproffset DK171 kr220 krKøb
4Gucca.dk179,95 kr179,95 krKøb
5Kids-world.dk199,95 kr199,95 krKøb
6Legekæden269,95 kr269,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24)

PriceData har fulgt prisen på Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 108 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 122 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Faber-Castell GOLDFABER Aqua - Vandfarveblyant - assorterede farver (pakke med 24) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026129 kr7 kr (6%)
23. maj 2026122 kr2 kr (2%)
5. maj 2026120 kr1 kr (1%)
4. maj 2026121 kr1 kr (1%)
2. maj 2026120 kr11 kr (8%)
31. mar. 2026131 kr2 kr (2%)
27. mar. 2026129 kr11 kr (9%)
25. mar. 2026118 kr31 kr (21%)
20. mar. 2026149 kr40 kr (37%)
20. jan. 2026109 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret