Gå til hovedindhold

Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs

Faber-CastellHåndarbejde og hobbyEAN: 4005401175360
Pris fra 388 krtil 589 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 388 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs
388 kr
Til butik
Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs billede

Produktinformation

Albrecht Dürer akvarel kunstnerblyanter er blandt de bedste akvarelfarver du kan få. Materialer af høj kvalitet, kombineret med over 250 års erfaring, har resulteret i akvarel blyanter, der producerer uovertruffen akvarel effekter og dynamik. Den farvede overflade kan omdannes med kun et par fine eller brede penselstrøg til at afsløre den fulde og unikke effekt af farverne. Afhængigt af det anvendte papir, kan pigmenter være fuldstændig opløst, og derefter opføre sig på samme måde som klassiske akvarel maling. Malingen bliver permanent når tør, så andre lag af farve kan overlejres, uden at den opløses igen.

Produktspecifikationer

Kategori: Skrive og Tegnevaerktoejer
Artikel nr.: 117536
EAN: 4005401175360
Varenr.: 3274148
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Faber Castell Albrecht Dürer - Vandfarveblyanter - 36 Stk
479,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Faber-Castell Albrecht Dürer akvarelblyanter - sæt med 36
499 kr
Til butik
Faber-Castell Albrecht Dürer akvarelblyanter - sæt med 36 billede

Produktinformation

Fordele ved akvarelblyanter til kunst og hobbySkab levende skitser, farvelægning og maleriske effekter med Faber-Castell Albrecht Dürer. Dette sæt indeholder 36 akvarelblyanter, der kan bruges tørre som klassiske farveblyanter eller aktiveres med vand for bløde overgange og dybe nuancer. Perfekt til både begyndere og øvede, der vil arbejde kreativt i skitsebogen, til kortfremstilling eller detaljerede illustrationer.Alsidigt sæt til kreative projekterFarverne er udvalgt, så du får et bredt spektrum til landskaber, portrætter og designopgaver. Blyanterne kommer i en solid metalkasse, som gør dem nemme at opbevare og tage med til undervisning eller kreative workshops.Produkttype: AkvarelblyanterAntal: 36 stk.Serie: Albrecht DürerLeveres i: Metalkasse...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Blyanter
Vægt: 0.55g
EAN: 4005401175360
Varenr.: 2168407
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Faber-Castell Albrecht Dürer akvarelblyanter - sæt med 36
519 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Faber-Castell Albrecht Dürer akvarelblyanter - Dåse med 36 stk (117536)
542 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Faber-Castell ALBRECHT DÜRER Farvet blyant 3.8mm
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK388 kr427 krKøb
2Gucca.dk479,95 kr479,95 krKøb
3Boligcenter DK499 kr499 krKøb
4Vivas DK519 kr598 krKøb
5Teknikproffset DK542 kr601 krKøb
6Ultrashop589 kr589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs

PriceData har fulgt prisen på Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs i 138 dage. Laveste pris i perioden er 388 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 388 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Faber-Castell - Albrecht Dürer Watercolor colored pencils - Metal box with 36 pcs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026388 kr1 kr (0%)
16. maj 2026389 kr31 kr (7%)
15. apr. 2026420 kr21 kr (5%)
8. mar. 2026399 kr90 kr (18%)
16. jan. 2026489 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret