Gå til hovedindhold

Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L

Expo-netHjem og haveReducerer stabilgrus 50%Byggeri og anlægEAN: 5701974000045

Expo-Net armeringsnet 1211L til stabilisering af indkørsler og belægninger. Reducerer stabilgrus med op til 50% takket være stærk trykfordeling. Læs mere

Pris fra 1.611,51 krtil 1.909 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 297,49 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.401,19 kr 7. maj

Sammenlign priser på Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1611.51 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L
1.611,51 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Expo-Net armeringsnet 2x25meter
1.799 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Expo-Net armeringsnet 2meter x 25meter
1.889 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Expo-Net armeringsnet, 2Mx25M
1.909 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.611,51 kr1.611,51 krKøb
2LavprisVærktøj1.799 kr1.799 krKøb
3LavprisVVS1.889 kr1.889 krKøb
4BilligVVS DK1.909 kr1.909 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Expo-Net Armeringsnet 2 x 25 m

Expo-net

Expo-Net armeringsnet 1211L til stabilisering af indkørsler og belægninger. Reducerer stabilgrus med op til 50% takket være stærk trykfordeling.

• armeringsnet
• stabiliseringsnet
• underlagsnet
• indkørselsnet
• belægningsnet
• expo net
• 1211L
• Byggeri og anlæg
• Reducerer stabilgrus 50%

Beskrivelse

Expo-Net armeringsnet 1211L er en professionel løsning til stabilisering af underlag under indkørsler, terrasser og gangstier. Nettets intelligente design med 6x8mm masker sikrer optimal trykfordeling, hvilket forhindrer forskydning af fliser og sten over tid. Den stærke friktion og høje trækstyrke gør det muligt at reducere mængden af stabilgrus med op til 50%, afhængig af undergrundens beskaffenhed. Dette sparer både materialeomkostninger og arbejdstid. Armeringsnettets sorte farve og robuste konstruktion sikrer lang holdbarhed og diskret integration i alle typer belægningsprojekter. Produktet leveres i praktisk rulleformat på 2 x 25 meter, hvilket dækker 50 kvadratmeter.

Specifikationer

farve:Sort
model:1211L
materiale:Plast
dimensioner:2 x 25 meter
maskestørrelse:6 x 8 x 2,9 mm
dækningsområde:50 m²
besparelse_stabilgrus:Op til 50%
leverandør_varenummer:7518091-4200

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget stabilgrus kan jeg spare ved at bruge armeringsnet?

Du kan reducere mængden af stabilgrus med op til 50% afhængig af undergrundens beskaffenhed, hvilket sparer både materialer og arbejdsomkostninger.

Hvilke projekter er armeringsnettets egnet til?

Expo-Net 1211L er ideelt til stabilisering af indkørsler, parkeringsarealer, terrasser, gangstier og andre belægninger hvor trykfordeling er vigtig.

Hvor stor et område dækker en rulle?

En rulle på 2 x 25 meter dækker 50 kvadratmeter og er derfor velegnet til både mindre og større projekter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L

PriceData har fulgt prisen på Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L i 162 dage. Laveste pris i perioden er 1.401,19 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.035 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.559 kr.

Den nuværende pris på 1.611,51 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Expo-net armeringsnet 2 x 25 m, 6 x 8 x 2,9 mm, sort 1211L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.611,51 kr187,49 kr (10%)
23. maj 20261.799 kr187,49 kr (12%)
9. maj 20261.611,51 kr210,32 kr (15%)
7. maj 20261.401,19 kr397,81 kr (22%)
6. maj 20261.799 kr397,81 kr (28%)
23. apr. 20261.401,19 kr97,81 kr (7%)
22. apr. 20261.499 kr97,81 kr (7%)
19. apr. 20261.401,19 kr97,81 kr (7%)
18. apr. 20261.499 kr97,81 kr (7%)
15. apr. 20261.401,19 kr97,81 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret