Gå til hovedindhold

Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201)

EverUPS-nødstrømsforsyningEAN: 5907683604875
Pris fra 2.382 krtil 2.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 337 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.280 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2382 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EVER ECO Pro 1200 AVR CDS UPS
2.382 kr
Til butik
EVER ECO Pro 1200 AVR CDS UPS billede

Produktinformation

EVER ECO Pro 1200 AVR CDS - UPS (rackversion) - AC 230 V - 780 watt - 1200 VA - 1-faset - 5 At - USB - output-stikforbindelser: 5 - 2U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: Ever
Artikel nr.: W/EAVRRM-001K20/00
EAN: 5907683604875
Varenr.: 993067673
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS rack - Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" (1200 VA)
-1%2.699 kr
Før 2.740 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS rack - Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" (1200 VA) billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning til servere og netværkEver ECO Pro 1200 AVR er en rackmonteret UPS i 2U-format, der beskytter dit IT‑udstyr mod udfald, overspændinger og støj. Med line‑interactive topologi, AVR og ægte sinusbølge leverer den stabil udgangsspænding ved 50 Hz, så udstyret fortsætter driftssikkert under spændingssving. Ideel til 19" rack i mindre serverrum, netværksskabe og kritiske arbejdsstationer.Hvorfor vælge denne UPS?Kapaciteten på 1,2 kVA/780 W giver solid buffer ved korte udfald, mens indbygget EMI/RFI‑filtrering og overspændingsbeskyttelse reducerer elektrisk støj. Den har USB‑kommunikation til overvågning og tre IEC 320‑udtag til tilslutning af udstyr. Koldstart gør det muligt at starte systemet fra batteri ved behov.Topologi: Line‑interactiveKapacitet: 1,2 kVA / 780 WUdgangsbølgeform: SinusAVR: JaIndgangsspænding: 168 – 264 V, 50 Hz, 1 faseUdgangsspænding: 184 – 264 V, 50 Hz, 1 faseStøjfiltrering: EMI/RFIBeskyttelser: Kortslutning, overbelastning, overspændingUdtag: 3 × IEC 320USB: USB Type‑BBatteri: 2 × VRLA 12 V, kapacitet 5 Ah, koldstartFormfaktor: Rackmount 19", 2UFarve: Sort, IP20Mål (H × B × D): 8,8 × 48,5 × 20 cmVægt: 11,4 kgDriftstemp.: 0 – 40 °C; Luftfugtighed: 20 – 80 %...

Produktspecifikationer

Mærke: Ever
Kategori: UPS
Vægt: 12.24g
EAN: 5907683604875
Varenr.: 1893899
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201)
2.718 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS rack - Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" (1200 VA)
-1%2.719 kr
Før 2.760 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.382 kr2.382 krKøb
2Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
3Proshop DK2.718 kr2.718 krKøb
4Vivas DK2.719 kr2.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201)

PriceData har fulgt prisen på Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201) i 154 dage. Laveste pris i perioden er 2.249 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 4.359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.477 kr.

Den nuværende pris på 2.382 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ever ECO Pro 1200 AVR CDS 19" 2U 1200VA / 780W Outputs: 5x (3x IEC 320 C13 / 2x PN-E-93201) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.382 kr82 kr (3%)
24. maj 20262.464 kr235 kr (9%)
23. maj 20262.699 kr232 kr (8%)
21. maj 20262.931 kr1.428 kr (33%)
15. maj 20264.359 kr1.899 kr (77%)
14. maj 20262.460 kr3 kr (0%)
13. maj 20262.463 kr79 kr (3%)
10. maj 20262.384 kr5 kr (0%)
9. maj 20262.389 kr4 kr (0%)
8. maj 20262.385 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret