Gå til hovedindhold

Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm

EurodrainHjem og haveEAN: 4021922143299
Pris fra 149 krtil 229 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 146,9 kr 7. maj

Sammenlign priser på Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eurodrain drængrenrør 100 mm 90°
149 kr
Til butik
Eurodrain drængrenrør 100 mm 90° billede

Produktinformation

Eurodrain PE/PP Drængrenrør 80/71,5 mm 90° Til udvendig samling af 3 rørspidser Se passende dele under relaterede varer

Produktspecifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Dræn & kloak
EAN: 4021922143299
Varenr.: 198253100
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Eurodrain 100x100 mm 90 gr. PE/PP-drængrenrør
151,65 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eurodrain 100x100 mm 90 gr. PE/PP-drængrenrør
170,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm
225 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eurodrain Drængrenrør 100 mm 90°
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS149 kr149 krKøb
2EL-GROSSISTEN151,65 kr151,65 krKøb
3VVS.dk170,75 kr170,75 krKøb
4LavprisVVS225 kr225 krKøb
5BilligVVS DK229 kr229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm

PriceData har fulgt prisen på Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm i 150 dage. Laveste pris i perioden er 146,9 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 157 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Eurodrain grenrør til drænrør 100/91 - 100/91 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026149 kr2,65 kr (2%)
9. maj 2026151,65 kr4,75 kr (3%)
7. maj 2026146,9 kr7,1 kr (5%)
6. maj 2026154 kr7,1 kr (5%)
23. apr. 2026146,9 kr2,1 kr (1%)
22. apr. 2026149 kr2,1 kr (1%)
19. apr. 2026146,9 kr2,1 kr (1%)
18. apr. 2026149 kr2,1 kr (1%)
15. apr. 2026146,9 kr2,1 kr (1%)
14. apr. 2026149 kr2,1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret