Gå til hovedindhold

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj

Euro-DanSkoS3 certificeret sikkerhedProfessionelt arbejdeEAN: 5703374085493

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko med fast hælkappe og Kevlar værnesål. S3 certificeret med shock absorber teknologi og antistatiske egenskaber for sikkerhed. Læs mere

Pris fra 512 krtil 981,25 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 469,25 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 512 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Euro-Dan sikkerhedstrsko, str. 44, sort
512 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj
981,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK512 kr512 krKøb
2Sikkerhedsgiganten981,25 kr981,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko med hælkappe

Euro-Dan

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko med fast hælkappe og Kevlar værnesål. S3 certificeret med shock absorber teknologi og antistatiske egenskaber for sikkerhed.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• træsko
• euro dan
• s3 sko
• antistatisk fodtøj
• beskyttelsessko
• Professionelt arbejde
• S3 certificeret sikkerhed

Beskrivelse

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko kombinerer klassisk design med moderne sikkerhedsteknologi. Denne brede, fodformede træsko har fast hælkappe der sikrer optimal pasform og stabilitet. Udstyret med Kevlar-værnesål og shock absorber teknologi giver den fremragende beskyttelse mod gennemtrængning og stød. Den antistatiske PU-sål er olie- og benzinresistent samt varmebestandig op til 140°C. Inkluderer udskiftelig mikrofiber indersål der kan vaskes ved 30°C. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 S3+SRC standarden, hvilket sikrer høj beskyttelse i professionelle arbejdsmiljøer hvor sikkerhed er afgørende.

Specifikationer

vidde:13
vægt:1473 gram
standard:EN ISO 20345:2011
såltype:Antistatisk PU med Shock Absorber
vandtæt:Nej
indersål:Udskiftelig mikrofiber
materiale:Læder med Kevlar
værnesål:Kevlar fiber
antistatisk:Ja
antibakteriel:Ja
olie_resistent:Ja
vasketemperatur:30°C maks
benzin_resistent:Ja
sikkerhedsklasse:S3+SRC
svedabsorberende:Ja
varmebestandighed:140°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er træskoene olie- og kemikalieresistente?

Ja, Euro-Dan FLEX træskoene er olie- og benzinresistente samt varmebestandige op til 140°C, hvilket gør dem ideelle til industrielle arbejdspladser.

Kan indersålen vaskes?

Ja, den udskiftelige mikrofiber indersål kan vaskes ved maksimalt 30°C for at opretholde hygiejne og komfort.

Hvad betyder S3+SRC certificeringen?

S3+SRC certificering betyder træskoene har tåbeskyttelse, gennemtrængningssikker sål, vandafvisende egenskaber plus slip-resistens på både stål og keramik.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj

PriceData har fulgt prisen på Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj i 163 dage. Laveste pris i perioden er 512 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 981,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 692 kr.

Den nuværende pris på 512 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 48% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 44 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026512 kr469,25 kr (48%)
1. jun. 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
27. maj 2026512 kr469,25 kr (48%)
26. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
23. maj 2026512 kr469,25 kr (48%)
22. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
11. maj 2026512 kr38 kr (7%)
8. maj 2026550 kr431,25 kr (44%)
7. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
30. apr. 2026512 kr469,25 kr (48%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret