Gå til hovedindhold

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj

Euro-DanSkoS3 certificeretProfessionel arbejdssikkerhedEAN: 5703374085462

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko med kevlar værnesål og hælkappe. S3 certificeret arbejdssko med antistatisk PU-sål og shock absorber teknologi. Læs mere

Pris fra 550 krtil 981,25 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 431,25 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 512 kr 23. maj

Sammenlign priser på Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 550 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Euro-Dan sikkerhedstrsko, str. 41, sort
550 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj
981,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK550 kr550 krKøb
2Sikkerhedsgiganten981,25 kr981,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Euro-Dan FLEX Sikkerhedstræsko

Euro-Dan

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko med kevlar værnesål og hælkappe. S3 certificeret arbejdssko med antistatisk PU-sål og shock absorber teknologi.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• træsko
• s3 sko
• antistatisk
• kevlar sål
• euro dan
• beskyttelsessko
• industrisko
• Professionel arbejdssikkerhed
• S3 certificeret

Beskrivelse

Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko er en professionel arbejdssko designet til maksimal sikkerhed og komfort. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 S3+SRC standarden, hvilket gør den ideel til arbejdspladser med risiko for punktering og glidning. Træskoen har en bred, fodformet konstruktion med blød mikrofiber indersål for optimal komfort. Den innovative kevlar værnesål beskytter mod skarpe genstande, mens den antistatiske PU-sål med Shock Absorber teknologi reducerer belastningen på fødder og ben. Hælkappen sikrer at skoen bliver på plads under arbejdet. Træskoen er olie- og benzinresistent samt varmebestandig op til 140°C. Den udskiftelige indlægssål kan vaskes ved 30°C og er antibakteriel og svedabsorberende. Perfekt til håndværkere, industriarbejdere og andre professionelle der kræver pålidelig fodtøjsbeskyttelse.

Specifikationer

sål:Antistatisk PU med Shock Absorber
vask:30°C
farve:Sort
vidde:13
vægt:1.255 kg
standard:EN ISO 20345:2011 S3+SRC
hælkappe:Fast hælkappe
indersål:Mikrofiber, udskiftelig
resistens:Olie og benzin
størrelse:41
værnesål:Kevlar
varmebestandig:140°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er træskoen vandtæt?

Nej, Euro-Dan FLEX træskoen er ikke vandtæt, men den har god åndbarhed og svedabsorberende egenskaber.

Hvor varm kan sålen tåle?

Sålen er varmebestandig op til 140°C og beskytter mod varme overflader.

Kan indlægssålen vaskes?

Ja, den udskiftelige indlægssål kan vaskes ved maksimalt 30°C og er antibakteriel.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj

PriceData har fulgt prisen på Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj i 176 dage. Laveste pris i perioden er 512 kr (registreret d. 19. marts 2026), højeste er 985 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 860 kr.

Den nuværende pris på 550 kr er 36% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 44% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Euro-Dan FLEX sikkerhedstræsko, kap med Fiber værnesål og udskiftelig indlægssål 471-17 - Sort / 41 | Fodtøj | EN ISO 20345: 2011 S3 + SRC | Fodtøj de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026550 kr431,25 kr (44%)
1. jun. 2026981,25 kr431,25 kr (78%)
27. maj 2026550 kr431,25 kr (44%)
26. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
23. maj 2026512 kr469,25 kr (48%)
22. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
8. maj 2026512 kr469,25 kr (48%)
7. maj 2026981,25 kr469,25 kr (92%)
30. apr. 2026512 kr469,25 kr (48%)
29. apr. 2026981,25 kr469,25 kr (92%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret