Gå til hovedindhold

Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13

ETIEludstyrStatusindikator og 50kA brydeevneElektrisk sikkerhed i bolig og erhvervEAN: 3838895000587

ETI Sikring D01 13A er en pålidelig neozed sikring med 400V, 50kA brydeevne og statusindikator til sikring af elektriske kredsløb i bolig og erhverv. Læs mere

Pris fra 3,7 krtil 60 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 56,3 kr (94% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3,66 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3.7 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikring d01 13 a gg 400v
3,7 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ETI Sikring DO1 13A
4,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ETI Sikring DO1 13A
5,11 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ETI Sikring DO1 13A
5,11 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk Neozed D01 sikring, 13A
-22%39 kr
Før 50 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sikring D01 13 A Gg 400V
40,5 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
10 stk Neozed Sikring D01 13A
42 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13
44 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ETI D01 gG 13A/400V - Sikring - (10 stk.)
44,69 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk Neozed Sikring D01 13A
60 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt3,7 kr3,7 krKøb
2Elvvs.dk4,25 kr4,25 krKøb
3EL-GROSSISTEN5,11 kr5,11 krKøb
4EL-NETSALG5,11 kr5,11 krKøb
5Greenline39 kr39 krKøb
6Billigelogvvs.dk40,5 kr40,5 krKøb
7LavprisEl42 kr42 krKøb
8Homeshop DK44 kr44 krKøb
9CS MEGASTORE DK44,69 kr83,69 krKøb
10BilligVVS DK60 kr60 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ETI Sikring D01 13A Neozed

ETI

ETI Sikring D01 13A er en pålidelig neozed sikring med 400V, 50kA brydeevne og statusindikator til sikring af elektriske kredsløb i bolig og erhverv.

• Elektrisk sikkerhed i bolig og erhverv
• Statusindikator og 50kA brydeevne

Beskrivelse

ETI Sikring D01 13A er en professionel neozed sikring designet til pålidelig beskyttelse af elektriske installationer. Med en strømstyrke på 13A og mærkespænding på 400V AC sikrer den optimal sikkerhed mod overstrøm og kortslutning. Sikringen har en brydeevne på 50kA og overholder standarderne DIN EN 60269-1 og DIN EN 60269-3. Den innovative statusindikator gør det nemt at identificere sprunget sikringer, hvilket sparer tid ved fejlfinding. Sikringen leveres typisk i pakker med 10 stk og passer til de fleste standard gruppetavler. Perfekt til både bolig- og erhvervsinstallationer hvor pålidelig elektrisk sikkerhed er afgørende.

Specifikationer

Type:D01 Neozed
Standard:DIN EN 60269-1, DIN EN 60269-3
Brydeevne:50kA
Anvendelse:Gruppetavler
Forpakning:10 stk
Strømstyrke:13A
Mærkespænding:400V AC
Statusindikator:Ja

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem D01 og D02 sikringer?

D01 sikringer som denne 13A model er mindre og bruges typisk til strømme op til 25A, mens D02 sikringer er større og håndterer højere strømme op til 63A.

Kan denne sikring bruges i alle typer gruppetavler?

Ja, ETI D01 sikringer passer til de fleste standard gruppetavler og er kompatible med almindelige sikringsskuffer.

Hvordan virker statusindikatoren på sikringen?

Statusindikatoren skifter farve eller position når sikringen springer, så du hurtigt kan identificere hvilken sikring der skal udskiftes.

Er sikringen godkendt til dansk brug?

Ja, sikringen overholder DIN EN 60269 standarderne og er fuldt godkendt til brug i danske el-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13

PriceData har fulgt prisen på Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13 i 163 dage. Laveste pris i perioden er 3,3 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 4 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4 kr.

Den nuværende pris på 3,7 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Eti Sikring 13 a D01 - Neozed 10 Stk Pakke - Dva-sik13 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20263,7 kr
21. apr. 20263,79 kr
15. apr. 20263,7 kr
14. apr. 20263,66 kr
10. apr. 20263,7 kr
9. apr. 20263,9 kr
3. apr. 20264 kr
1. apr. 20263,9 kr
31. mar. 20264 kr
15. mar. 20263,9 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret