Gå til hovedindhold

ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C

EsyluxEludstyrIP54 beskyttelseAutomatisk lysstyringEAN: 4015120016530

ESYLUX CDS-A/N Belysningssensor med IP54 beskyttelse og polykarbonat kabinet. Perfekt til automatisk lysstyring af udendørs belysning. Læs mere

Pris fra 379 krtil 429 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 341 kr 17. apr.

Sammenlign priser på ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 379 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Esylux CDS-A/N Skumringsrel, hvid
379 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Esylux CDS-A/N skumringsrelæ
379 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ESYLUX Skumringsrelæ CDS-A/N, IP54 - Hvid
379 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C
388 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Skumringsrelæ Cds-A/N Hvid
391,86 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ESYLUX skumringsræle CDS-A/N hvid
403,04 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ESYLUX skumringsræle CDS-A/N hvid
403,04 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Esylux CDS-A/N skumringsrelæ, hvid
405 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Skumringsrelæ cds-a/n hvid
407,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Esylux CDS-A/N skumringsrelæ i hvid
409 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Esylux skumringsrelæ CDS-A/N
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK379 kr379 krKøb
2LavprisEl379 kr379 krKøb
3Elvvs.dk379 kr379 krKøb
4CS MEGASTORE DK388 kr427 krKøb
5Billigelogvvs.dk391,86 kr391,86 krKøb
6EL-GROSSISTEN403,04 kr403,04 krKøb
7EL-NETSALG403,04 kr403,04 krKøb
8BilligVVS DK405 kr405 krKøb
9MaintainIt407,5 kr407,5 krKøb
10LavprisVVS409 kr409 krKøb
11Greenline429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ESYLUX CDS-A/N Belysningssensor

Esylux

ESYLUX CDS-A/N Belysningssensor med IP54 beskyttelse og polykarbonat kabinet. Perfekt til automatisk lysstyring af udendørs belysning.

• belysningssensor
• skumringsrelæ
• lyssensor
• lysrelæ
• automatisk belysning
• udendørs sensor
• Automatisk lysstyring
• IP54 beskyttelse

Beskrivelse

ESYLUX CDS-A/N er en professionel belysningssensor designet til udendørs installation. Med IP54 tætningsgrad og robust polykarbonat konstruktion kan den modstå vejrpåvirkninger. Sensoren fungerer i temperaturområdet -25 til 55°C og leverer pålidelig automatisk lysstyring. Den kompakte design gør den nem at installere i mange forskellige applikationer. Perfekt til energibesparende belysningsløsninger i boliger, erhverv og offentlige områder.

Specifikationer

type:Belysningssensor/Skumringsrelæ
farve:Hvid
materiale:Polykarbonat (PC)
driftstemperatur:-25 til 55°C
ip_klassificering:IP54
beskyttelsesklasse:II

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan sensoren bruges udendørs?

Ja, med IP54 klassificering er den beskyttet mod støv og vandstænk og egnet til udendørs brug.

Hvilket temperaturområde kan den fungere i?

Sensoren fungerer sikkert fra -25°C til 55°C, hvilket dækker danske vejrforhold året rundt.

Hvad betyder beskyttelsesklasse II?

Klasse II betyder dobbelt isolation - ingen jordforbindelse nødvendig for sikker drift.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C

PriceData har fulgt prisen på ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C i 134 dage. Laveste pris i perioden er 320 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 353 kr.

Den nuværende pris på 379 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for ESYLUX CDS-A/N, Belysningssensor, Hvid, Polykarbonat (PC), IP54, II, -25 - 55 °C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026379 kr1 kr (0%)
28. maj 2026378 kr22 kr (6%)
14. maj 2026356 kr23 kr (6%)
10. maj 2026379 kr19 kr (5%)
7. maj 2026360 kr4 kr (1%)
2. maj 2026356 kr4 kr (1%)
29. apr. 2026360 kr4 kr (1%)
21. apr. 2026356 kr15 kr (4%)
17. apr. 2026341 kr13 kr (4%)
10. apr. 2026354 kr13 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret