Gå til hovedindhold

Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens

EpsonElektronikEAN: 8715946670843
Pris fra 11.159 krtil 16.049 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.890 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.253 kr 30. maj

Sammenlign priser på Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11159 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson EH-TW7100 3LCD-projektor 4K PRO-UHD HDMI
11.159 kr
Til butik
Epson EH-TW7100 3LCD-projektor 4K PRO-UHD HDMI billede

Produktinformation

Epson EH-TW7100 - 3LCD-projektor - 3D - 3000 lumen (hvid) - 3000 lumen (farve) - 3840 x 2160 (2 x 1920 x 1080) - 16:9 - 4K - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Artikel nr.: V11H959040
EAN: 8715946670843
Varenr.: 995300844
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Epson EH-TW7100 4K PRO-UHD-projektor
11.747 kr
Til butik
Epson EH-TW7100 4K PRO-UHD-projektor billede

Produktinformation

Få avancerede high-end-funktioner til en overkommelig pris med denne 4K PRO-UHD-projektor. Med en skærm, der når op til 500, kan du nyde det nyeste 4K-indhold med overlegen billedkvalitet og et højt kontrastforhold. Det er nemt at justere billedet ved hjælp af lens shift, optisk zoom og keystone-korrektion. Den er nem at sætte op, streame indhold og få lyd med indbyggede højttalere eller Bluetooth. Det komplette billede, Oplev klare, levende farver med denne prisvenlige 4K PRO-UHD-projektor. Ved at levere et lige højt hvidt og farvet lysoutput på 3.000 lumen opnår den både en høj lysstyrke og intense farver. Det høje kontrastforhold på 100.000:1 giver dybe sorte nuancer og klart definerede skygger, og frame interpolation giver skarpere billeder i hurtige bevægelser. Stor skærmoplevelse, Føl dig opslugt af din hjemmeunderholdning med en engagerende storskærmsoplevelse. Denne projektor kan skabe en skærmstørrelse på op til 500, kan afspille 2D- og 3D-indhold og har støjreducerende teknologi. Lens shift, zoom og keystone-korrektion sikrer, at dit billede er præcis, hvor du vil have det. Stream nemt indhold, Du kan tilslutte og afspille 4K-indhold ved blot at sætte en streamingenhed bag på projektoren, så den er klar til brug med et øjebliks varsel. Du kan også vise 4K-indhold fra en spillekonsol, set-top-boks, Blu-ray-afspiller, tablet eller anden enhed via de to HDMI-porte. Opret trådløs forbindelse til din lyd via SCMS-T-understøttet Bluetooth. Lysere, levende projektion, Hvid lysstyrke alene kan ikke bringe de ægte farver, du ser hver dag, til live. Den 3LCD-teknologi, der findes i Epson's projektorer, leverer et lige så højt output af hvidt og farvet lys (CLO), så du kan opleve levende og naturtro billeder. Innovationer, der betyder noget, Epson projektorer har en betydeligt højere lysstyrke end 1-chip DLP-projektorer takket være 3LCD-teknologien. Derfor tilbyder Epson's projektorer op til tre gange lysere farver3, hvilket resulterer i mere levende og farverige billeder. Specifikationer: Lysudbytte i farver, 3.000 lumen, Output for hvidt lys, 3.000 lumen, Opløsning, 4K PRO-UHD, 16:9, Høj definition, 4K-forbedring, Billedformat, 16:9, Kontrastforhold, 100,000 : 1, Lyskilde, Lampe, Lampe, UHE, 250 W, 3.500 timers holdbarhed, 5.000 timers holdbarhed (økonomitilstand), Keystone-korrektion, Manuel lodret: ± 30 °, Manuel vandret ± 30 °, Behandling af farvevideo, 10 bit, 2D/3D Frekvensbillede, 240 Hz / 480 Hz, 2D lodret opdateringshastighed, 192 Hz - 240 Hz, 3D lodret opdateringsfrekvens, 400 Hz - 480 Hz, Farvegengivelse, Op til 1,07 milliarder farver, EU-strømstik, EAN: 8715946670843, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Projektorer og tilbehør
EAN: 8715946670843
Varenr.: C88394
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens
12.999 kr
Til butik
Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens billede

Produktinformation

Projektor Epson EH-TW7100 leverer 4K PRO-UHD (3840 x 2160) projektion med 3000 ANSI lumen lysstyrke, op til 100.000:1 dynamisk kontrast og 2D/3D-afspilning til levende hjemmeunderholdning. Denne hvide 3LCD-projektor skaber en medrivende storskærmsoplevelse op til 500" og understøtter fleksibel placering med lens shift, manuel zoom og horisontal/vertikal keystone-korrektion samt frame interpolation for skarpere scener med hurtige bevægelser. Ens hvidt og farvet lysudbytte: 3000 lumen 4K Enhancement og 16:9 indbygget billedformat 2 x HDMI til konsoller, set-top-bokse og mere Indbyggede 2 x 10W stereohøjttalere Bluetooth til trådløs forbindelse til soundbars Nyd lyse, detaljerede billeder med nem tilslutning til dine foretrukne kilder.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Projektor
Artikel nr.: V11H959040
EAN: 8715946670843
Varenr.: 2802371
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Epson Eh-tw7100
15.174 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Epson EH-TW7100 4K PRO-UHD projector
16.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.159 kr11.159 krKøb
2Teknikproffset DK11.747 kr11.816 krKøb
3Proshop DK12.999 kr12.999 krKøb
4Dustin DK15.174 kr15.260,25 krKøb
5Ultrashop16.049 kr16.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens

PriceData har fulgt prisen på Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens i 178 dage. Laveste pris i perioden er 10.253 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 14.391 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.520 kr.

Den nuværende pris på 11.159 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Epson Projektor EH-TW7100 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202611.159 kr906 kr (9%)
30. maj 202610.253 kr892 kr (8%)
29. maj 202611.145 kr892 kr (9%)
28. maj 202610.253 kr896 kr (8%)
24. maj 202611.149 kr2 kr (0%)
23. maj 202611.147 kr2 kr (0%)
20. maj 202611.145 kr1.566 kr (12%)
18. maj 202612.711 kr3 kr (0%)
17. maj 202612.714 kr46 kr (0%)
15. maj 202612.760 kr2.378 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret