Gå til hovedindhold

ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort

EndorfyComputerkomponenterEAN: 5903018666211
Pris fra 493 krtil 629 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 442 kr 22. mar.

Sammenlign priser på ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 493 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Endorfy Ventum 200 Air Tower ATX Sort
493 kr
Til butik
Endorfy Ventum 200 Air Tower ATX Sort billede

Produktinformation

Endorfy Ventum 200 Air - Mid tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Endorfy
Artikel nr.: EY2A002
EAN: 5903018666211
Varenr.: 1000868587
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet ENDORFY Ventum 200 Air - ATX, sort
-8%599 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet ENDORFY Ventum 200 Air - ATX, sort billede

Produktinformation

God luftstrøm til gaming-PCENDORFY Ventum 200 Air er et ATX PC kabinet i sort, skabt til dig der bygger en gaming-pc med fokus på effektiv køling og enkel opgradering. Fronten er i mesh med tre forudmonterede 120 mm blæsere og et ekstra 120 mm bagtil, så komponenterne får masser af frisk luft under lange spilsessioner.Fleksibel indretning og klart overblikKabinettet understøtter bundkort i ATX, micro ATX og Mini‑ITX og har sidepanel i hærdet glas, så du kan vise dit setup frem. Der er plads til grafikkort op til 31,5 cm og CPU‑kølere op til 16,1 cm. Indvendigt får du 2 × 2,5" bays samt 1 kombineret 2,5"/3,5" bay. I/O-panelet giver nem adgang til lydind/ud og 2 × USB Type‑A samt on/off og reset.Klar til luft- og vandkølingVentum 200 Air leveres med støvfilter og understøtter op til 7 blæsere. Der er mulighed for radiatorer på fronten (120/240/280/360 mm) og i toppen (120/240 mm), så kabinettet er klar til vandkøling, når du er det. Strømforsyning medfølger ikke.Formfaktor: ATXUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXFarve: SortUdvidelsespladser: 7Maks. GPU-længde: 31,5 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 16,1 cmMaks. PSU-længde: 18 cmDrevpladser: 2 × 2,5", 1 × 2,5"/3,5"Forudmonterede blæsere: Foran 3 × 120 mm, bagtil 1 × 120 mmUnderstøttede radiatorer: Front 120/240/280/360 mm, Top 120/240 mmAntal blæsere understøttet: 7Støvfilter: JaSidepanel i hærdet glas: JaIllumination: NejFront-I/O: 2 × USB Type‑A, lyd ind/ud, tænd/sluk, resetMål (H × B × D): 44,0 × 21,6 × 37,3 cmVægt: 4,7 kgStrømforsyning: Ikke inkluderet...

Produktspecifikationer

Mærke: Endorfy
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 11.32g
EAN: 5903018666211
Varenr.: 1915247
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort
605 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet ENDORFY Ventum 200 Air - ATX, sort
-7%619 kr
Før 669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Endorfy Ventum 200 Air Tower ATX Sort
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK493 kr493 krKøb
2Boligcenter DK599 kr599 krKøb
3Proshop DK605 kr644 krKøb
4Vivas DK619 kr788 krKøb
5Ultrashop629 kr629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort

PriceData har fulgt prisen på ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 389 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 536 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 489 kr.

Den nuværende pris på 493 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for ENDORFY Ventum 200 Air - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026493 kr43 kr (10%)
20. maj 2026450 kr43 kr (9%)
25. mar. 2026493 kr51 kr (12%)
22. mar. 2026442 kr2 kr (0%)
21. mar. 2026444 kr1 kr (0%)
16. mar. 2026443 kr1 kr (0%)
15. mar. 2026444 kr84 kr (16%)
14. mar. 2026528 kr3 kr (1%)
13. mar. 2026525 kr3 kr (1%)
12. mar. 2026522 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret