Gå til hovedindhold

ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort

EndorfyComputerkomponenterEAN: 5903018666235
Pris fra 502 krtil 599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 502 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Endorfy signum 300 core Tower ATX Sort
502 kr
Til butik
Endorfy signum 300 core Tower ATX Sort billede

Produktinformation

Endorfy signum 300 core - Mid tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Endorfy
Artikel nr.: EY2A004
EAN: 5903018666235
Varenr.: 1000867740
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort
572 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet ENDORFY Signum 300 Core - ATX, hærdet glas, sort
-9%579 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet ENDORFY Signum 300 Core - ATX, hærdet glas, sort billede

Produktinformation

Gaming kabinet med plads og stilENDORFY Signum 300 Core er et elegant ATX PC kabinet i sort med sidepanel i hærdet glas, så dit build kan vises frem. Kabinettet er velegnet til gaming og giver dig en ren og funktionel base til dine komponenter.Praktisk indretning til moderne buildsDer er plads til grafikkort op til 32,5 cm og CPU‑kølere op til 16,1 cm. Du får 7 udvidelsesslots, 2 interne 2,5"/3,5" pladser samt 2 dedikerede 2,5" bays. Fronten rummer et forinstalleret 120 mm blæsere, og bagtil sidder der også en 120 mm blæser. Der kan i alt monteres op til 8 blæsere, og der er mulighed for væskekøling med radiatorer i fronten (120/240/360 mm), i toppen (120/240 mm) og bagtil (120 mm). Støvfilter og klassiske I/O‑knapper (tænd/sluk og reset) gør hverdagen nem.Tilslutninger og formfaktorKabinettet understøtter ATX, micro ATX og Mini‑ITX bundkort. På frontpanelet finder du to USB Type‑A porte samt lyd ind/ud. Strømforsyning er ikke inkluderet og kan være op til 18 cm lang.Formfaktor: ATXUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXFarve: SortSidepanel: Hærdet glasMaks. GPU‑længde: 32,5 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 16,1 cmMaks. PSU‑længde: 18 cmUdvidelsesslots: 7Drevpladser: 2 × 2,5" + 2 × 2,5"/3,5"Forinstallerede blæsere: Front 1 × 120 mm, Bag 1 × 120 mmBlæsere understøttet i alt: Op til 8Radiatorstørrelser: Front 120/240/360 mm, Top 120/240 mm, Bag 120 mmFront I/O: 2 × USB Type‑A, lyd ind/udStøvfilter: JaMål (H × B × D): 44,7 × 20,5 × 41,3 cmVægt: 4,8 kgStrømforsyning: Ikke inkluderet...

Produktspecifikationer

Mærke: Endorfy
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 7.98g
EAN: 5903018666235
Varenr.: 1885319
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet ENDORFY Signum 300 Core - ATX, hærdet glas, sort
-9%599 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK502 kr502 krKøb
2Proshop DK572 kr611 krKøb
3Boligcenter DK579 kr579 krKøb
4Vivas DK599 kr678 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort

PriceData har fulgt prisen på ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 459 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 664 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 514 kr.

Den nuværende pris på 502 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for ENDORFY signum 300 core - mid tower - ATX - Kabinet - Tower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026502 kr2 kr (0%)
31. maj 2026504 kr4 kr (1%)
29. maj 2026508 kr3 kr (1%)
27. maj 2026505 kr1 kr (0%)
14. maj 2026504 kr3 kr (1%)
12. maj 2026507 kr1 kr (0%)
8. maj 2026508 kr1 kr (0%)
7. maj 2026509 kr1 kr (0%)
6. maj 2026510 kr2 kr (0%)
5. maj 2026512 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret