Gå til hovedindhold

Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml

Giorgio ArmaniParfume og eau de cologneDiamantformet flakonElegant dameduftEAN: 3605520380310

Giorgio Armani Diamonds EDP med hindbær og rose i diamantformet flakon. Sofistikeret dameduft med lang holdbarhed - perfekt til både hverdag og aften. Læs mere

Pris fra 493 krtil 950 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 457 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 493 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Emporio Diamonds For Women EDP 100 ml
493 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giorgio Armani Diamonds EDP 100 ml
589 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml
-38%649 kr
Før 1.050 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Emporio Armani Diamonds Eau De Parfum For Henne 100ml
-20%763 kr
Før 954 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani Emporio Diamonds For Women EDP 100 ml
-25%813,75 kr
Før 1.085 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Emporio Armani Diamonds For Women Eau De Parfum 100 ml
950 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK493 kr532 krKøb
2Beautycos DK589 kr589 krKøb
3BilligParfume.dk649 kr649 krKøb
4Cocopanda DK763 kr763 krKøb
5NiceHair.dk813,75 kr813,75 krKøb
6EauDeParfum.dk950 kr950 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Giorgio Armani Diamonds Eau de Parfum

Giorgio Armani

Giorgio Armani Diamonds EDP med hindbær og rose i diamantformet flakon. Sofistikeret dameduft med lang holdbarhed - perfekt til både hverdag og aften.

• diamonds
• armani parfume
• dameduft
• edp
• diamantflakon
• Elegant dameduft
• Diamantformet flakon

Beskrivelse

Giorgio Armani Diamonds Eau de Parfum er en elegant og sofistikeret dameduft, der afspejler den moderne kvindes styrke og sensualitet. Denne ikoniske duft åbner med friske noter af lychee og hindbær, der giver en frugtig og forfriskende første indtryk. I hjertet blomstrer en delikat buket af rose, fresia og liljekonval, som tilføjer en feminin elegance. Duften afrundes med varme bundnoter af vetiver, cedertræ, patchouli og vanilje, der skaber en langvarig og forførende base. Den karakteristiske diamantformede flakon gør denne parfume til et smukt statement på enhver hylde. Diamonds er den perfekte companion til kvinder, der ønsker en signaturduft, som understreger deres personlighed med stil og klasse.

Specifikationer

type:Eau de Parfum (EDP)
topnoter:Lychee, hindbær
bundnoter:Vetiver, cedertræ, patchouli, vanilje
målgruppe:Dame
størrelse:100 ml
hjertenoter:Rose, fresia, liljekonval
flaskedesign:Diamantformet
alkoholindhold:Ja
oprindelsesland:Frankrig

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften?

Som Eau de Parfum holder Giorgio Armani Diamonds typisk 6-8 timer på huden med god projektion de første par timer.

Er det en duft til hverdag eller aften?

Diamonds er alsidig og egner sig perfekt til både hverdag og særlige aftener - den elegante karakter passer til alle lejligheder.

Hvad gør flakonen særlig?

Flakonen er designet som en glitrende diamant, der ikke kun er smuk at se på, men også symboliserer duftens elegante og kostbare karakter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml i 179 dage. Laveste pris i perioden er 493 kr (registreret d. 23. marts 2026), højeste er 550 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 521 kr.

Den nuværende pris på 493 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Giorgio Armani - Emporio Diamonds Eau de Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026493 kr55 kr (10%)
28. maj 2026548 kr55 kr (11%)
27. maj 2026493 kr8 kr (2%)
26. maj 2026501 kr8 kr (2%)
25. maj 2026493 kr10 kr (2%)
24. maj 2026503 kr45 kr (8%)
23. maj 2026548 kr2 kr (0%)
21. maj 2026546 kr53 kr (11%)
18. maj 2026493 kr16 kr (3%)
17. maj 2026509 kr39 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret