Gå til hovedindhold

Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2

ElpressTængerEAN: 7393487043923
Pris fra 1.299 krtil 1.811,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 512,25 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1299 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce crimptang til 0,5-6 mm²
1.299 kr
Til butik
Elpress Miniforce crimptang til 0,5-6 mm² billede

Produktinformation

Ergonomisk pressetang fra Elpress til kabelsko Denne pressetang fra Elpress kommer med mekanisk Miniforce-håndtang til symmetrisk presning af isolerede forbindelser på 0,5-6 mm². Tangen har et ergonomisk udformet håndtag, for et behageligt greb. Dens spær...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elpress
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 0,5-6 mm²
EAN: 7393487043923
Varenr.: 2997200128
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2
1.352 kr
Til butik
Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 billede

Produktinformation

Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 Produkt beskrivelse: Miniforce-tang GSA0760 til symmetrisk presning af isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 (Rød, Gul og Blå). Særlige kendetegn: Holder som fikserer kabelskoen i rette position ved presning og letter arbejdet ved eksempelvis trange forhold. Kan kalibreres enkelt med...

Produktspecifikationer

Mærke: Elpress
Kategori: Vaerktoej til el arbejde
Artikel nr.: 5114-511500
EAN: 7393487043923
Varenr.: 2763316
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce crimptang til 0,5-6 mm²
1.359 kr
Til butik
Elpress Miniforce crimptang til 0,5-6 mm² billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elpress
Kategori: Håndværktøj
EAN: 7393487043923
Varenr.: 2997200128
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce crimptang, 0,5-6 mm²
1.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ELPRESS Miniforce-tang GSA0760 f/ isol. forbindelser 0,5-6 mm²
1.543 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kabelskotang gsa0760
1.620 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce crimptang, 0,5-6 mm²
1.655 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elpress Miniforce crimptang til 0,5-6 mm²
1.669 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TANG GSA0760 ISOL. FORB. 0,5-6MM²
1.696,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tang gsa0760 isol. forb. 0,5-6mm²
1.811,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj1.299 kr1.299 krKøb
2Proshop DK1.352 kr1.352 krKøb
3LavprisEl1.359 kr1.359 krKøb
4Greenline1.399 kr1.399 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.543 kr1.543 krKøb
6Globaltools.dk1.620 kr1.620 krKøb
7BilligVVS DK1.655 kr1.655 krKøb
8LavprisVVS1.669 kr1.669 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.696,15 kr1.696,15 krKøb
10MaintainIt1.811,25 kr1.811,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2

PriceData har fulgt prisen på Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 i 154 dage. Laveste pris i perioden er 1.299 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.347 kr.

Den nuværende pris på 1.299 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Elpress Miniforce-tang GSA0760, til isolerede forbindelser 0,5-6 mm2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.299 kr53 kr (4%)
24. maj 20261.352 kr53 kr (4%)
9. maj 20261.299 kr53 kr (4%)
9. apr. 20261.352 kr1 kr (0%)
26. feb. 20261.351 kr48 kr (3%)
25. feb. 20261.399 kr48 kr (4%)
22. feb. 20261.351 kr48 kr (3%)
20. feb. 20261.399 kr48 kr (4%)
7. jan. 20261.351 kr32 kr (2%)
31. dec. 20251.319 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret