Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter

EL-GrossistenEludstyrEAN: 5706445900053
Pris fra 1.960 krtil 2.306,25 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 346,25 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.884 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1960 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter
1.960 kr
Til butik
Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter billede

Produktinformation

Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter Produkt beskrivelse: Elma 3039 er et sand RMS tangamperemeter i et meget handy design for nem måling af både AC og DC strømme. Instrumentet har ekstra god opløsning helt ned til 10mA, stor belyst display, smart data hold samt automatisk nuljustering. Elma 3039 har low pass filter og "Inrush" til måling...

Produktspecifikationer

Kategori: Instrumenter
Artikel nr.: 5706445900053
EAN: 5706445900053
Varenr.: 2759996
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELMA 3039 TRMS AC/DC MINI TANGAMPEREM.
2.166,11 kr
Til butik
ELMA 3039 TRMS AC/DC MINI TANGAMPEREM. billede

Produktinformation

Elma 3039 er et sand RMS tangamperemeter i et meget handy design for nem måling af både AC og DC strømme. Instrumentet har ekstra god opløsning helt ned til 10mA, stor belyst display, smart data hold samt automatisk nuljustering. Elma 3039 har low pass fi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 5706445900053
Varenr.: 15841820279119
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tangamperemeter Elma 3039 sand RMS AC/DC
2.210 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Elma 3039 digitalt sand RMS AC/DC minitangamperemeter
2.306,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.960 kr1.960 krKøb
2EL-GROSSISTEN2.166,11 kr2.166,11 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.210 kr2.210 krKøb
4Specialbutikken2.306,25 kr2.306,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter

PriceData har fulgt prisen på Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.872 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.918 kr.

Den nuværende pris på 1.960 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Elma Instruments Elma 3039 sand RMS AC/DC tangamperemeter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.960 kr39 kr (2%)
28. maj 20261.999 kr39 kr (2%)
16. maj 20261.960 kr66 kr (3%)
15. maj 20261.894 kr66 kr (3%)
14. maj 20261.960 kr39 kr (2%)
5. maj 20261.999 kr4 kr (0%)
2. maj 20261.995 kr101 kr (5%)
11. apr. 20261.894 kr10 kr (1%)
18. mar. 20261.884 kr26 kr (1%)
17. feb. 20261.910 kr26 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret