Gå til hovedindhold

Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling

ElmaEludstyrEAN: 5706445410293
Pris fra 1.536 krtil 2.102,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 566,5 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1536 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Elma BM257s digital multimeter
1.536 kr
Til butik
Elma BM257s digital multimeter billede

Produktinformation

Multimeter med berøringsfri detektering Elma BM257s multimeter har nogle geniale nye funktioner og kan derfor bruges i mange sammenhænge. Det har automatisk detekter og vælger AC spænding, DC spænding og gennemgangstest/modstand. Det har Low Z, hvilket er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elma
Kategori: Måleinstrumenter
Størrelse: 161 x 80 x 50 mm
EAN: 5706445410293
Varenr.: 6398910398
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elma BM257s sand multimeter
-18%1.599 kr
Før 1.945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Elma BM257s sand multimeter billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elma
Kategori: Værktøj
Størrelse: 161 x 80 x 50 mm
EAN: 5706445410293
Varenr.: 6398910398
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elma BM257s digital multimeter
1.599 kr
Til butik
Elma BM257s digital multimeter billede

Produktinformation

Minimultimeter med Auto Check & Low Z Dette BM257s multimeter fra Elma er et universalprodukt, der kommer dig til gavn i mange forskellige situationer. Multimeteret kan måle sand RMS strøm, spænding, frekvens, modstand, kapacitet, gennemgang, temperatur o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elma
Kategori: Måleinstrumenter
Størrelse: 161 x 80 x 50 mm
EAN: 5706445410293
Varenr.: 6398910398
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elma Instruments Elma BM257 multimeter sand RMS
1.737 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elma BM257s sand multimeter
1.925 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MULTIMETER BM 257 SAND RMS
1.969,04 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ELMA INSTRUMENTS BM257 multimeter Sand RMS IEC 61010-1 KAT III 600V
2.017 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling
-4%2.079,62 kr
Før 2.168,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Multimeter bm 257 sand rms
2.102,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.536 kr1.536 krKøb
2LavprisVVS1.599 kr1.599 krKøb
3Greenline1.599 kr1.599 krKøb
4Proshop DK1.737 kr1.737 krKøb
5BilligVVS DK1.925 kr1.925 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.969,04 kr1.969,04 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.017 kr2.017 krKøb
8Globaltools.dk2.079,62 kr2.079,62 krKøb
9MaintainIt2.102,5 kr2.102,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling

PriceData har fulgt prisen på Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.471 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 1.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.608 kr.

Den nuværende pris på 1.536 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Elma BM257s - Kategori IV Sand RMS multimeter med Auto Check og temperaturmåling de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.536 kr63 kr (4%)
30. maj 20261.599 kr63 kr (4%)
12. maj 20261.536 kr163 kr (10%)
11. maj 20261.699 kr163 kr (11%)
9. maj 20261.536 kr163 kr (10%)
27. apr. 20261.699 kr15 kr (1%)
24. apr. 20261.684 kr53 kr (3%)
23. apr. 20261.737 kr53 kr (3%)
29. mar. 20261.684 kr72 kr (4%)
12. mar. 20261.612 kr87 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret