Gå til hovedindhold

Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W

AdlerElkedlerEAN: 5908256832749
Pris fra 139 krtil 229 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 128 kr 17. maj

Sammenlign priser på Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Adler Elkedel 1.7liter 2.2kW
139 kr
Til butik
Adler Elkedel 1.7liter 2.2kW billede

Produktinformation

Adler AD 1225 - Kedel - 1.7 liter - 2.2 kW

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AD 1225
EAN: 5908256832749
Varenr.: 993542389
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adler Elkedel AD 1225 - Glas - 2000 W
145 kr
Til butik
Adler Elkedel AD 1225 - Glas - 2000 W billede

Produktinformation

En stor elektrisk familiekeddel, der gør det muligt at koge vand til 6-7 personer på én gang takket være dens effekt på 2000 W. Kedlen er udstyret med en lys vandstandsindikator og automatisk slukning, så den slukker, når vandet er kogt. Koktørringsbeskyttelsen forhindrer, at der tændes for en tom kedel, hvilket sparer energi og øger brugerens sikkerhed. Desuden sørger et sedimentfilter for en passende vandkvalitet. For brugerens bekvemmelighed er kedlen udstyret med en 360 graders drejebase og en flad bund. Hvidfarvet og ikke-aggressivt design. Den giver mulighed for at koge op til 1,7 l vand. Udstyret med et varmeelement af rustfrit stål af høj kvalitet og en kontrollampe, der informerer om, at vandet netop er kogt.

Produktspecifikationer

Mærke: Adler
Kategori: Elkedel
Artikel nr.: 1225
EAN: 5908256832749
Varenr.: 2647254
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Adler Elkedel 1.7liter 2.2kW
199 kr
Til butik
Adler Elkedel 1.7liter 2.2kW billede

Produktinformation

Adler Kedel 17 Liter Oplev den perfekte følgesvend til dine madlavningsbehov med Adler Kedel på 17 liter. Denne rummelige kedel er ideel til både husholdnings- og storkøkkenbrug, perfekt til kogning af store portioner af suppe, pasta eller ris. Den er fre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Elkedler
EAN: 5908256832749
Varenr.: 89047
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W
209 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK139 kr139 krKøb
2Proshop DK145 kr184 krKøb
3Ultrashop199 kr199 krKøb
4Boligcenter DK209 kr209 krKøb
5Vivas DK229 kr308 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W

PriceData har fulgt prisen på Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W i 181 dage. Laveste pris i perioden er 128 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 152 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Elkedel Adler AD 1225 1,7 l - sort/rustfrit stål, 2.200 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026139 kr3 kr (2%)
24. maj 2026142 kr3 kr (2%)
23. maj 2026145 kr1 kr (1%)
22. maj 2026144 kr15 kr (12%)
20. maj 2026129 kr1 kr (1%)
17. maj 2026128 kr17 kr (12%)
16. maj 2026145 kr3 kr (2%)
15. maj 2026142 kr3 kr (2%)
8. maj 2026145 kr1 kr (1%)
1. maj 2026144 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret