Gå til hovedindhold

Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer

EliteCykeludstyrEAN: 8020775037720
Pris fra 3.993 krtil 6.532,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.539,95 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.699 kr 6. maj

Sammenlign priser på Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3993 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
„Elite Gradient Simulator Rizer“ interaktyvi versija
3.993 kr
Til butik
„Elite Gradient Simulator Rizer“ interaktyvi versija billede

Produktspecifikationer

Mærke: Elite
Kategori: HomeTrainer
Farve: 4
Artikel nr.: EL0200501
EAN: 8020775037720
Varenr.: 7792718
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Elite Rizer - Gradient simulator - Interaktiv version
4.755 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elite Rizer Gradient Simulator hill simulator
5.308 kr
Til butik
Elite Rizer Gradient Simulator hill simulator billede

Produktinformation

Elite Rizer er en højkvalitets og robust bakkesimulator, der hæver og sænker cyklens forende i henhold til bakkens stejlhed i træningsprogrammet. Rizers bevægelsesområde giver dig mulighed for at simulere op til 10% ned ad bakke og 20% ​​op ad bakke. Ændring af cykelpositionen gør cyklingen mere meningsfuld og ændrer også muskelbelastningen, hvilket forhindrer problemer forårsaget af en statisk position. Rizer giver dig også mulighed for virtuelt at styre cyklen i Zwift. Elite Rizer kan oprette forbindelse til din eksisterende smart trainer. Kompatible Elite-modeller inkluderer Direto XR(-T), Suito(-T) og Tuo. Ældre Direto- og Direto X-modeller er ikke kompatible. Tjek din smart trainer for at sikre, at hjulet kan rotere frit op og ned. Forbindelser: Bluetooth Smart og ANT+ (ANT+ understøttes i øjeblikket ikke i Zwift-appen) Bevægelsesvej: -10% - +20% Kompatible aksler: QR (quick release 9x100, aksel inkluderet), 12x100, 15x100, 15x110 Maksimal belastning: 120 kg Størrelse: 728x345x387 mm (H x B x D)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elite
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: EL0200501
EAN: 8020775037720
Varenr.: 3424128
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer
-1%6.532,95 kr
Før 6.598,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer
-1%6.532,95 kr
Før 6.598,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.993 kr3.993 krKøb
2Cykelpartner.dk4.755 kr4.755 krKøb
3Proshop DK5.308 kr5.308 krKøb
4MAXiPRO6.532,95 kr6.532,95 krKøb
5Bikepack.dk6.532,95 kr6.532,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer

PriceData har fulgt prisen på Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer i 172 dage. Laveste pris i perioden er 3.699 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 4.874 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.196 kr.

Den nuværende pris på 3.993 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Elite Gradient Simulator Rizer Interactive version - Hometrainer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.993 kr294 kr (8%)
6. maj 20263.699 kr894 kr (19%)
5. maj 20264.593 kr894 kr (24%)
18. mar. 20263.699 kr883 kr (19%)
17. mar. 20264.582 kr883 kr (24%)
6. mar. 20263.699 kr984 kr (21%)
5. mar. 20264.683 kr984 kr (27%)
5. feb. 20263.699 kr1.175 kr (24%)
4. feb. 20264.874 kr1.175 kr (32%)
14. jan. 20263.699 kr1.056 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret