Gå til hovedindhold

Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml

Elie SaabParfume og eau de cologneEAN: 7640233340042
Pris fra 209 krtil 540 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 331 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 209 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau Da Parfum 30 ml
209 kr
Til butik
Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau Da Parfum 30 ml billede

Produktinformation

Essential Perfume by Elie Saab består af sprudlende mandarin i kombination med gardenia og sofistikerede noter af cedertræ. Elie Saab præsenterer en ny duft inden for signaturlinjen. Den er lavet til kvinder, der kan lide at holde tingene enkle. En smuk flugt, langt væk fra byens kraftige lys, for at finde tilbage til sine rødder. Dine værdier. Dig selv. Elie Saab Blossom Flower og Patchouli som signaturduft er genfødt. Topnoten er essens af mandarin og blomstrende gardenia, der udtrykker en feminin elegance. Duftens hjertenote består af cedertræ, der afspejler den sande Elie Saab-kvinde, og udtrykker hendes sande essens. Elie Saab er fint indgraveret i guld, og det klare glas på signtaurflakonen Le Parfum med den bløde rosa nuance af duften, giver et udtryk for denne dufts nye femininitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Elie Saab
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 7640233340042
EAN: 7640233340042
Varenr.: 3065851
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum 30ml
-20%311 kr
Før 389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Elie Saab Le Parfum Essentiel Edp 30ml
336 kr
Til butik
Elie Saab Le Parfum Essentiel Edp 30ml billede

Produktinformation

Le Parfum Essentiel - den essentiella parfymen från Elie Saab: en bubblande doft av mandarin tillsammans med en omslutande infusion av gardenia och sofistikerade noter av cederträ. Elie Saab presenterar en ny version av signaturdoften för kvinnor som vet hur man håller saker och ting enkla och okomplicerade. En vacker och underbar tillflykt, långt bort från stadens skarpa ljud och ljus, till att återupptäcka dina rötter. Dina värderingar. Dig själv. Toppnoter: Mandarinessens, Apelsinblom Hjärtnoter: Gardenia Basnoter: Cederträessens, Patchouli.

Produktspecifikationer

Mærke: Elie Saab
Kategori: Parfume til hende
EAN: 7640233340042
Varenr.: C13445
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml
378 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Elie Saab Le Parfum Essentiel EdP (30ml)
-24%408 kr
Før 540 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum 30 ml
540 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK209 kr248 krKøb
2Cocopanda DK311 kr311 krKøb
3Teknikproffset DK336 kr385 krKøb
4NordicFeel DK378 kr378 krKøb
5Bangerhead DK408 kr408 krKøb
6Lyko DK540 kr540 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml i 183 dage. Laveste pris i perioden er 209 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 355 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 244 kr.

Den nuværende pris på 209 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Elie Saab Le Parfum Essentiel Eau de Parfum - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026209 kr19 kr (8%)
30. maj 2026228 kr19 kr (9%)
29. maj 2026209 kr19 kr (8%)
28. maj 2026228 kr83 kr (27%)
23. maj 2026311 kr84 kr (37%)
22. maj 2026227 kr18 kr (9%)
30. apr. 2026209 kr15 kr (7%)
29. apr. 2026224 kr15 kr (7%)
14. apr. 2026209 kr27 kr (11%)
8. apr. 2026236 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret