Gå til hovedindhold

Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml

Elie SaabParfume og eau de cologneEAN: 7640233340479
Pris fra 397 krtil 876 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 479 kr (55% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 397 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elie Saab Le Parfum Absolu Eau De Parfum 50 ml
397 kr
Til butik
Elie Saab Le Parfum Absolu Eau De Parfum 50 ml billede

Produktinformation

Elie Saab Le Parfum Absolu Eau De Parfum 50 ml Elie Saab Le Parfum Absolu er en intens og sofistikeret duft til kvinder, der ønsker et varigt, elegant og sensuelt præg. Denne version af den ikoniske Le Parfum har en rigere, mere intens koncentration, som fremhæver blomster- og orientalske noter, der giver en dyb og forførende aroma. Duftnoter: Topnoter: Appelsinblomst og mandarin, der giver en frisk og lys åbning. Hjertenoter: Jasmin og orangeblomst, som tilfører feminin elegance og blomsterintensitet. Basenoter: Patchouli og vanilje, der skaber varme, sensualitet og langvarig fylde. Langtidsholdbar Eau de Parfum med intens aroma.

Produktspecifikationer

Mærke: Elie Saab
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 7640233340479
EAN: 7640233340479
Varenr.: 3426806
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml
-40%492 kr
Før 820 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Elie Saab Le Parfum Abslou EdP (50 ml)
-31%569 kr
Før 820 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Elie Saab Le Parfum Abslou EdP (50 ml) billede

Produktinformation

Elie Saab Le Parfum Absolu EdP - en intens fortolkning af Elie Saabs ikoniske Le Parfum - udstråler elegance og femininitet og indhyller sin bærer i sensualitet som en eksklusiv haute couture-kjole. Duften åbner med strålende italiensk mandarin som bringer lys og liv til et rigt og blomstrende hjerte. Appelsinblomst, solvarm ylang-ylang fra Madagaskar og en unik olivenblomstnote skaber en middelhavsinspireret buket med både friskhed og dybde. Indisk sambac-jasmin og tuberose intensiverer kompositionens sensualitet, før den lander i en elegant base af oliventræ, indonesisk patchouli, amber, cedertræ og musk, som efterlader en langvarig duft på huden. Flakonens design er lige så kostbart som selve duften - med gyldne nuancer og glitrende facetter, der afspejler duftens majestætiske aura. Intens, feminin og sofistikeret Elegante noter med middelhavsstemning Duftfamilie: Ambery Floral Eau de Parfum Top: Mandarin, appelsinblomst, ylang-ylang Hjerte: Olivenblomst, sambac-jasmin, tuberose Base: Oliventræ, patchouli, solar amber, cedertræ, musk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elie Saab
Kategori: Eau de Parfum til hende
0
Artikel nr.: 66045
EAN: 7640233340479
Varenr.: B098658
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Elie Saab - Le Parfum Abslou Edp - 50 Ml
609,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml
820 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Elie Saab Le Parfum Abslou Parfum - 50 ml
876 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK397 kr436 krKøb
2Cocopanda DK492 kr492 krKøb
3Bangerhead DK569 kr569 krKøb
4Gucca.dk609,95 kr609,95 krKøb
5Lyko DK820 kr820 krKøb
6NordicFeel DK876 kr876 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 395 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 820 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 584 kr.

Den nuværende pris på 397 kr er 32% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 34% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Elie Saab Le Parfum Absolu Eau de Parfum 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026397 kr95 kr (19%)
30. maj 2026492 kr95 kr (24%)
28. maj 2026397 kr95 kr (19%)
20. maj 2026492 kr117,95 kr (19%)
19. maj 2026609,95 kr10 kr (2%)
14. maj 2026599,95 kr220,05 kr (27%)
13. maj 2026820 kr220,05 kr (37%)
12. maj 2026599,95 kr202,95 kr (51%)
6. maj 2026397 kr201 kr (34%)
5. maj 2026598 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret