Gå til hovedindhold

Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid

ElicaEmhætterEAN: 8020283003170
Pris fra 749 krtil 2.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.050 kr (73% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 739 kr 16. maj

Sammenlign priser på Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elica Elite 14 Lux WH/A/60 teleskopisk emhætte, hvid - 60 cm
749 kr
Til butik
Elica Elite 14 Lux WH/A/60 teleskopisk emhætte, hvid - 60 cm billede

Produktinformation

Elegant teleskopisk emhætte til dit køkkenElica Elite 14 Lux WH/A/60 er en diskret, hvid emhætte, der trækkes ud, når du skal bruge den, og glider i ét med overskabet igen bagefter. Med op til 304 m³/h udsugning og tre hastigheder klarer den hverdagsmadlavningen og hjælper med at holde køkkenet mere behageligt. To indbyggede LED-lys giver et klart overblik over kogepladen.Funktioner og anvendelse i hverdagenEmhætten kan bruges både med aftræk ud og i recirkulation, så den passer i de fleste køkkener. Den teleskopiske front sparer plads og giver et rent udtryk. Støjniveauet går fra 46 dB på lavt trin til 62 dB på højt, så du kan tilpasse efter madlavningen.Type: Teleskopisk emhætteFarve: HvidBredde: 59,8 cmDybde: 28 cmHøjde: 14,2–18 cmMaks. udsugning: 304 m³/hHastigheder: 3Støjniveau: 46–62 dBUdsugning: Aftræk/recirkulationFiltre: 2 stk. aluminiumFedtfiltreevne: Klasse DLys: 2 × LED, 3 W (73 lx)Årligt energiforbrug: 62 kWhEffektivitet (fluid dynamisk/lys): Klasse E/DDisplay: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Elica
Kategori: Emhætter
Vægt: 10.72g
EAN: 8020283003170
Varenr.: 2018893
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elica Elite 14 Lux WH/A/60 teleskopisk emhætte, hvid - 60 cm
769 kr
Til butik
Elica Elite 14 Lux WH/A/60 teleskopisk emhætte, hvid - 60 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elica
Kategori: Emhætter
Vægt: 10.72g
EAN: 8020283003170
Varenr.: 2018893
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid
812 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Elica ELITE14 LUX WH/A/60 53dB Hvid
1.241 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Eico 2385 Elite 14 LUX 60 WH - Skabsintegreret emhætte
2.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK749 kr749 krKøb
2Vivas DK769 kr938 krKøb
3CS MEGASTORE DK812 kr851 krKøb
4CompuMail DK1.241 kr1.241 krKøb
5Homeshop DK2.799 kr2.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid

PriceData har fulgt prisen på Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid i 171 dage. Laveste pris i perioden er 689 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 2.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.692 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er 56% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 73% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Elica Elite 14 LUX WH/A/60 - Hætte - teleskopisk - bredde: 59.8 cm - dybde: 28 cm - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026749 kr10 kr (1%)
16. maj 2026739 kr1.989 kr (73%)
6. maj 20262.728 kr71 kr (3%)
5. maj 20262.799 kr71 kr (3%)
30. apr. 20262.728 kr66 kr (2%)
27. apr. 20262.794 kr66 kr (2%)
16. apr. 20262.728 kr199 kr (8%)
13. apr. 20262.529 kr66 kr (3%)
3. apr. 20262.595 kr210 kr (9%)
29. mar. 20262.385 kr574 kr (32%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret