Gå til hovedindhold

Elgato Systems Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm

Elgato SystemsVideokort og -adaptereEAN: 0840006656777
Pris fra 1.420 krtil 1.489 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.166 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1420 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm
1.420 kr
Til butik
Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: ELGATO
Kategori: USB Grafikkort
Farve: 1
Artikel nr.: 10GBE9901
EAN: 0840006656777
Varenr.: 8171426
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Elgato HD60 X External Capture Card - videooptagelsesadapter - USB-C
1.421 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elgato Game Capture HD60 X Videooptagelse Capture Card - GEEKD.dk
1.444 kr
Til butik
Elgato Game Capture HD60 X Videooptagelse Capture Card - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til lag-free 4K streaming direkte fra din konsol? Elgato Game Capture HD60 X er din billet til professionel streaming uden det tekniske bøvl. Uanset om du lige er begyndt at dele dine gaming-øjeblikke eller allerede har faste seere, leverer denne kom...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elgato
Kategori: Capture Card
EAN: 0840006656777
Varenr.: 42910596301037
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Elgato HD60 X External Capture Card - videooptagelsesadapter - USB-C
1.489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.420 kr1.420 krKøb
2CompuMail DK1.421 kr1.421 krKøb
3Geekd1.444 kr1.444 krKøb
4Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm

PriceData har fulgt prisen på Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.166 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 1.513 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.336 kr.

Den nuværende pris på 1.420 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Elgato Game Capture HD60 X, Sort, USB 2.0, Spillekonsol, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 2160p, USB, 112 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.420 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.429 kr15 kr (1%)
26. maj 20261.444 kr6 kr (0%)
25. maj 20261.438 kr121 kr (9%)
24. maj 20261.317 kr118 kr (8%)
23. maj 20261.435 kr110 kr (8%)
22. maj 20261.325 kr25 kr (2%)
21. maj 20261.300 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.301 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.309 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret