Gå til hovedindhold

Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk

ElgatoAdaptereEAN: 0843591022729
Pris fra 679 krtil 1.189 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 510 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 624 kr 6. maj

Sammenlign priser på Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 679 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elgato Cam Link 4K
679 kr
Til butik
Elgato Cam Link 4K billede

Produktinformation

Videooptagelsesadapter, USB 3.0

Produktspecifikationer

Mærke: Elgato
Kategori: Streamingudstyr
Artikel nr.: 10GAM9901
EAN: 0843591022729
Varenr.: 2717705
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Elgato Cam Link 4K Kameraadapter
689 kr
Til butik
Elgato Cam Link 4K Kameraadapter billede

Produktinformation

Elgato Cam Link 4K kameraadapter lader dig bruge dit eksisterende actionkamera, systemkamera eller videokamera som videokilde til computer og streaming via HDMI-tilslutning. Adapteren fører videosignalet fra kameraets HDMI-udgang videre og understøtter 4K (Ultra HD), så du kan arbejde med høj billedopløsning, når resten af udstyret er sat op til det. 4K (Ultra HD) og faste billedhastigheder Med opløsning op til 4K (Ultra HD) ved 30 FPS og Full HD ved 60 FPS kan du vælge mellem maksimal opløsning eller mere flydende bevægelse alt efter dit behov. Det sikrer, at adapteren ikke bliver flaskehals, når du bruger kameraer der leverer høj opløsning. I pakken: Elgato Cam Link 4K kameraadapter.

Produktspecifikationer

Mærke: Elgato
Kategori: HDMI til USB
Artikel nr.: Cam Link 4K
EAN: 0843591022729
Varenr.: 62726
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Elgato CamLink 4K
710 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Elgato Cam Link - videooptagelsesadapter - USB 3.0
714 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elgato Cam Link 4k
874 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk
925 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elgato Cam Link 4K
1.033 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Elgato 4K Cam Link USB 3.0
1.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK679 kr718 krKøb
2Av-Cables DK689 kr689 krKøb
3Komplett DK710 kr710 krKøb
4CompuMail DK714 kr714 krKøb
5Dustin DK874 kr960,25 krKøb
6Geekd925 kr925 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.033 kr1.072 krKøb
8Ultrashop1.189 kr1.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 675 kr.

Den nuværende pris på 679 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Elgato Cam Link Videooptagelsesadapter Capture Card - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026679 kr1 kr (0%)
28. maj 2026680 kr8 kr (1%)
27. maj 2026688 kr1 kr (0%)
20. maj 2026689 kr20 kr (3%)
19. maj 2026669 kr45 kr (7%)
6. maj 2026624 kr5 kr (1%)
1. maj 2026629 kr59 kr (9%)
1. apr. 2026688 kr59 kr (9%)
14. mar. 2026629 kr10 kr (2%)
10. mar. 2026639 kr41 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret