Gå til hovedindhold

Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17

BeurerRingeEAN: 4211125300838
Pris fra 258,25 krtil 499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 240,75 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 255,94 kr 21. maj

Sammenlign priser på Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 258.25 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beurer TS 17 sengevarmer 150x80 cm
258,25 kr
Til butik
Beurer TS 17 sengevarmer 150x80 cm billede

Produktspecifikationer

Mærke: Beurer
Kategori: A
Farve: 1
Artikel nr.: UB017
EAN: 4211125300838
Varenr.: 24279466
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17
269 kr
Til butik
Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 billede

Produktinformation

Beurer Classic TS17 er en elektrisk sengevarmer i fleece, der dækker en enkelt liggeflade på 150x80 cm. Med 3 varmeniveauer og elastiske stropper er den nem at tilpasse og holde på plads – og velegnet til seng og soveværelse. ## Størrelse og funktion Sengevarmeren tilsluttes stikkontakt og har et effektforbrug på 55-65 W. De 3 varmeniveauer lader dig vælge den temperatur, der passer dig bedst, uden at skrue hele boligen op. ## Stabil komfort De elastiske stropper holder sengevarmeren på plads på madrassen, så den ikke skrider rundt i løbet af natten. Fleecematerialet giver en blød overflade mellem dig og varmetrådene. Vægten på 900 g gør den nem at håndtere, når du lægger den på sengen eller tager den af igen. ## Sikker og nem at holde ren Sikkerhedsfunktionen med automatisk slukning ved overophedning hjælper med at beskytte både dig og sengevarmeren under brug. Sengevarmeren kan maskinvaskes ved maks. 30 °C. Materialet er Oeko-Tex Standard 100-certificeret. I pakken: Beurer Classic TS17 elektrisk sengevarmer.

Produktspecifikationer

Mærke: Beurer
Kategori: Massage-produkter
Artikel nr.: TS 17
EAN: 4211125300838
Varenr.: 47973
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Beurer Enkelt sengevarmer TS 17 - 5 års garanti
315 kr
Til butik
Beurer Enkelt sengevarmer TS 17 - 5 års garanti billede

Produktinformation

Beurer TS 17 sengevarmer - 5 års garanti, Forvandl kolde aftener til hyggelige nætter med Beurer TS 17-sengevarmeren, der er designet til maksimal komfort og varme. Denne effektive sengevarmer, der er fremstillet af blødt, åndbart OEKO-TEX-certificeret fleece, glider nemt ind under dit lagen og når den ønskede temperatur på bare 30 minutter. Med sikkerhed og bekvemmelighed i højsædet er den det perfekte valg til afslappende, varme nætter. Hurtig og effektiv opvarmning, : Gør din seng klar til ultimativ hygge ved at tænde for varmeren 30 minutter før sengetid. Sikker og stabil pasform, : TS 17 er udstyret med elastiske hjørnestropper, som holder den sikkert på plads på madrassen hele natten. Forbedret søvnsikkerhed, : Beurer Safety System (BSS) giver pålidelig beskyttelse mod overophedning og sørger for en sikker og bekymringsfri søvn. Tilpassede varmeniveauer, : Vælg mellem tre varmeindstillinger, der passer til dine personlige præferencer og komfortbehov. Nem vedligeholdelse, : Den aftagelige netledning gør det nemt at vaske ved 30 °C, hvilket forlænger produktets levetid. Miljøvenlig, : Fremstillet af OEKO-TEX Standard 100-certificeret fleece, fri for skadelige stoffer. Med en størrelse på 150 x 80 cm og en effekt på 55-65 W er denne sengevarmer ideel til en enkeltseng. EAN: 4211125300838 - giver ekstra varme og komfort til din søvnrutine, støttet af Beurer's 5 års garanti. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Beurer
Kategori: Varme Tæpper
EAN: 4211125300838
Varenr.: C97746
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sengevarmer 150x80cm TS 17
-13%389 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Beurer Sengevarmer, TS 17
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK258,25 kr297,25 krKøb
2Av-Cables DK269 kr269 krKøb
3Teknikproffset DK315 kr374 krKøb
4Estore DK389 kr389 krKøb
5Ren-velvaereshop.dk499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17

PriceData har fulgt prisen på Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 255,94 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 277 kr.

Den nuværende pris på 258,25 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Elektrisk Sengevarmer 150x80 cm - Beurer - Classic TS17 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026258,25 kr2,31 kr (1%)
21. maj 2026255,94 kr2,31 kr (1%)
13. maj 2026258,25 kr10,75 kr (4%)
9. apr. 2026269 kr24 kr (8%)
5. apr. 2026293 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026294 kr25 kr (9%)
25. feb. 2026269 kr9 kr (3%)
20. feb. 2026278 kr3 kr (1%)
19. feb. 2026281 kr3 kr (1%)
18. feb. 2026278 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret