Gå til hovedindhold

Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm

ElectroluxOpvaskemaskinerEAN: 7332543780228
Pris fra 6.799 krtil 9.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.500 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.699 kr 12. maj

Sammenlign priser på Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6799 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Electrolux EEC67310L fuldintegreret opvaskemaskine - 14 kuverter, 60 cm
-3%6.799 kr
Før 6.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Electrolux EEC67310L fuldintegreret opvaskemaskine - 14 kuverter, 60 cm billede

Produktinformation

Kraftfuld og stilren opvaskemaskine til hverdagenElectrolux EEC67310L er en fuldintegreret opvaskemaskine i fuld størrelse på 60 cm, der passer diskret ind i køkkenet med din egen front. Den rummer 14 kuverter og gør det nemt at klare både hverdagens service og weekendens gæstemiddage. Med lydniveau på 44 dB kører den stille i baggrunden, mens AirDry-tørring giver et flot, tørt resultat.Fleksible programmer og smarte funktionerMaskinen tilbyder 8 programmer - bl.a. Auto, Eco, 90 min, 60 min 65 °C, Quick 30 min 40 °C og Blødgøring - så du kan vælge præcis den vask, der passer til servicet og tiden. Halv fyld, udsat start og automatisk sluk gør hverdagen mere fleksibel. Den nedre kurv kan justeres, og den selvbalancerende hængsel gør åbning og lukning let. AquaStop øger trygheden i køkkenet.Type: Fuldintegreret, fuld størrelse (60 cm)Kapacitet: 14 kuverterLydniveau: 44 dB (støjemissionsklasse B)Programmer: 8 (bl.a. Auto, Eco, 90 min, 60 min 65 °C, 160 min 60 °C, Quick 30 min 40 °C, Blødgøring)Tørresystem: AirDry, tørreevne BHalv fyld og udsat start: JaAquaStop og børnesikring: JaEnergiklasse: D (A–G), EEI: 49,9Energi pr. 100 cyklusser: 85 kWh; pr. cyklus: 0,848 kWhVandforbrug pr. cyklus: 11 lSpænding/frekvens: 220–240 V, 50 HzDimensioner (H × B × D): 89,6 × 59,6 × 55,0 cmInstallationshøjde (min.–max.): 82–89 cm; nichebredde: 60 cm; nichedybde: 55 cmVægt: 38,7 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Opvaskemaskiner
Vægt: 73.53g
EAN: 7332543780228
Varenr.: 2096832
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Electrolux EEC67310L fuldintegreret opvaskemaskine - 14 kuverter, 60 cm
-3%6.819 kr
Før 7.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Electrolux EEC67310L fuldintegreret opvaskemaskine - 14 kuverter, 60 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Opvaskemaskiner
Vægt: 73.53g
EAN: 7332543780228
Varenr.: 2096832
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Electrolux Serie 900 SENSE Klasse D Til indbygning Sort
7.511 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm
7.668 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Electrolux EEC67310L - Opvaskemaskine til integrering
9.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK6.799 kr6.799 krKøb
2Vivas DK6.819 kr8.018 krKøb
3CompuMail DK7.511 kr7.511 krKøb
4CS MEGASTORE DK7.668 kr7.867 krKøb
5Homeshop DK9.299 kr9.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm

PriceData har fulgt prisen på Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 6.699 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 8.832 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.747 kr.

Den nuværende pris på 6.799 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Electrolux 900 SENSE EEC67310L - Opvaskemaskine - til indbygning - Niche - bredde: 60 cm - dybde: 55 cm - højde: 82 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20266.799 kr100 kr (1%)
12. maj 20266.699 kr100 kr (1%)
8. maj 20266.799 kr100 kr (1%)
7. maj 20266.699 kr200 kr (3%)
5. maj 20266.899 kr770 kr (10%)
3. maj 20267.669 kr779 kr (9%)
2. maj 20268.448 kr779 kr (10%)
1. maj 20267.669 kr50 kr (1%)
30. apr. 20267.619 kr5 kr (0%)
29. apr. 20267.624 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret