Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort

EizoComputerskærmeEAN: 4995047049234
Pris fra 2.593 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 526 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.589 kr 3. mar.

Sammenlign priser på EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2593 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort
2.593 kr
Til butik
EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S1934H - LED-skærm - 19" - 1280 x 1024 - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 14 ms - DVI-D, VGA, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: S1934H-BK
EAN: 4995047049234
Varenr.: 991840175
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
19" EIZO FlexScan S1934H - 1280x1024 - IPS
2.593 kr
Til butik
19" EIZO FlexScan S1934H - 1280x1024 - IPS billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S1934H monitor leverer pålidelig kontororienteret billedklarhed og ergonomisk justerbarhed til produktivitetsopgaver, med en IPS-panel for konsekvente betragtningsvinkler. Størrelse: 19" Opløsning: 1280 x 1024 Paneltype: IPS Tilslutninger: DVI-D, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: Højdejusterbar stander; Pivot rotation; ENERGY STAR kvalificeret Praktisk ergonomi og stabil farvegengivelse hjælper med at reducere øjenbelastning og øger komforten ved lange kontor- og administrative arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: S1934H-BK
EAN: 4995047049234
Varenr.: 2588953
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 19" EIZO FlexScan S1934H-BK LED (IPS, 5:4)
-3%3.099 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 19" EIZO FlexScan S1934H-BK LED (IPS, 5:4) billede

Produktinformation

Fordele ved 19" computerskærm fra EIZOEIZO FlexScan S1934H-BK er en pålidelig 19" LED-skærm i det praktiske 5:4-format, ideel til kontor, offentlig administration og produktionsmiljøer, hvor dokumenter og formularer fylder hele billedet. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og jævn farvegengivelse, så flere kan se skærmen fra siden uden kvalitetstab.Gennemtænkt design til arbejdsdagenSkærmen er sort og flad med fleksibel ergonomi: højdejustering op til 10 cm, tilt, pivot (0–90°) og drejefunktion gør det nemt at finde en behagelig arbejdsstilling og rotere til stående visning. Indbyggede højttalere (2 stk.) og hovedtelefonudgang gør den velegnet til simple lydopgaver. Tilslutningerne dækker både DVI, VGA, DisplayPort samt 3,5 mm lyd - lige til klassiske og nyere pc’er.Energieffektiv driftTypisk strømforbrug er kun 9,4 W, og skærmen bruger 0,5 W i standby og 0,1 W slukket. Det er en effektiv løsning til længere arbejdsdage og mange skærme på kontoret.Skærmstørrelse: 48,3 cm (19")Opløsning: 1.280 × 1.024 (SXGA)Format: 5:4Panel: IPS, LED-baggrundsbelysningLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1Responstid: 14 msBetragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: DisplayPort (1), DVI-D (1), VGA (1), lyd ind (3,5 mm), hovedtelefonudgang (3,5 mm), AC-indHøjttalere: Ja, 2 stk.Ergonomi: Højdejustering 10 cm, tilt 0–30°, pivot 0–90°, drejning −35° til 35°, VESA 100 × 100 mmStrømforbrug: typisk 9,4 W; maks. 21 W; standby 0,5 W; slukket 0,1 WDriftsforhold: 5–35 °C, 20–80 % RHFarve: SortMål med fod: H 50,65 × B 40,5 × D 20,5 cmMål uden fod: H 33,4 × B 40,5 × D 6,15 cmVægt: 5,6 kg (med fod), 3,8 kg (uden fod)...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 12.46g
EAN: 4995047049234
Varenr.: 1912755
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 19" EIZO FlexScan S1934H-BK LED (IPS, 5:4)
-3%3.119 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.593 kr2.593 krKøb
2Proshop DK2.593 kr2.593 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort i 164 dage. Laveste pris i perioden er 2.544 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 2.940 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.613 kr.

Den nuværende pris på 2.593 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for EIZO FlexScan S1934H 19" IPS 1280 x 1024 DVI VGA (HD-15) DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.593 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.592 kr23 kr (1%)
28. maj 20262.615 kr178 kr (6%)
27. maj 20262.793 kr144 kr (5%)
26. maj 20262.649 kr34 kr (1%)
25. maj 20262.615 kr11 kr (0%)
24. maj 20262.626 kr12 kr (0%)
23. maj 20262.638 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.650 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.662 kr28 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret