Gå til hovedindhold

Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm

EinhellRedskaberEAN: 4006825648027
Pris fra 1.145 krtil 1.789 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 644 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 750 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1145 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell TC-PG 10/E5 Generator Benzin 230V Max 800W
1.145 kr
Til butik
Einhell TC-PG 10/E5 Generator Benzin 230V Max 800W billede

Produktinformation

Einhell TC-PG 10/E5 - Generator - benzindrevet - 2-takt - 230V - 680 W vedvarende, Max 800W

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 4152535
EAN: 4006825648027
Varenr.: 1000890159
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-PG 10/E5 benzindrevet generator med 1x230V udtag 800 Watt
-22%1.153 kr
Før 1.486 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Einhell TC-PG 10/E5 benzindrevet generator med 1x230V udtag 800 Watt billede

Produktinformation

Benzin generatoren drives af en kraftfuld og robust 2-taktsmotor og genererer en kontinuerlig ydelse på 680 Watt. Den er ideel, hvor elektricitet skal genereres uafhængigt af strømforsyningen så som i kolonihaver, på byggepladser, på camping, i arbejdsrum og garager eller endda til ferier. Elektriciteten leveres via en standard 230 V stikkontakt, som alle enheder kan tilsluttes, såsom lamper, haveudstyr, værktøj eller køkkenmaskiner. Einhell-generatoren har en støtteramme til beskyttelse af enheden og til brugervenlig transport, og robuste ben sikrer, at den står fast og sikkert i drift. For at beskytte generatoren og tilsluttet udstyr har den en overbelastningsudskæring. Start af generatoren er enkelhed i sig selv takket være et kabeltræk.Generatortype: SynkronFrekvens: 50 HzVedvarende effekt (S1) ved 230 V: 680 WattMaks. effekt | tid (230 V): 800 WEffekt (S2 |S2-tid) ved 230 V: 700 W | 5 minNominel strøm ved 230 V: 2.96 AStrømudtag 230 V-stik: 1 stkMotor: luft kølet 2 takterAntal cylindre: 1 Overbelastningssikring Start: rekylstartSlagvolumen: 63.5 cm³Motorhastighed: 3000 min^-1Maks. motoreffekt: 1 kWBrændstof: olieblandetBrændstoftankkapacitet: 4 literDriftstid med 2/3 belastning: ca 6 timer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Power Station
Artikel nr.: 4152535
EAN: 4006825648027
Varenr.: 2970857
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm
1.173 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell TC-PG 10/E5 benzingenerator 230 V - 800 W
1.179 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell TC-PG 10/E5 benzingenerator 230 V - 800 W
1.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Einhell TC-PG 10/E5 Generator Benzin 230V Max 800W
1.649 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Generator Benzin - 230V max 1000W - TC-PG 10/E5 - 4152535
1.789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.145 kr1.145 krKøb
2Proshop DK1.153 kr1.153 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.173 kr1.242 krKøb
4Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
5Vivas DK1.199 kr1.359 krKøb
6Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb
7Homeshop DK1.789 kr1.789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm

PriceData har fulgt prisen på Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm i 130 dage. Laveste pris i perioden er 750 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 1.423 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.188 kr.

Den nuværende pris på 1.145 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Einhell TC-PG 10/E5, 4 L, Benzin, 650 W, 63,5 cm³, Synkronmotor, 3000 rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.145 kr6 kr (1%)
1. jun. 20261.151 kr11 kr (1%)
30. maj 20261.162 kr7 kr (1%)
29. maj 20261.155 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.164 kr14 kr (1%)
25. maj 20261.150 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.159 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.167 kr16 kr (1%)
22. maj 20261.151 kr28 kr (2%)
21. maj 20261.179 kr26 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret