Gå til hovedindhold

Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt

EinhellRedskaberEAN: 4006825651089
Pris fra 1.586 krtil 2.858 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.272 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.023 kr 1. maj

Sammenlign priser på Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1586 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell TC-IG 1100 motor-generator 1000 W 6,5 L Benzin Sort, Rød
1.586 kr
Til butik
Einhell TC-IG 1100 motor-generator 1000 W 6,5 L Benzin Sort, Rød billede

Produktinformation

Einhell TC-IG 1100. Vurderet effekt: 1000 W, Nominel spænding: 230 V, Kapacitet for brændstoftank: 6,5 L. Ramme, materiale: Metal, Produktfarve: Sort, Rød. Vægt: 20,4 kg

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 4152580
EAN: 4006825651089
Varenr.: 999866765
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 W
1.594,4 kr
Til butik
Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 W billede

Produktinformation

Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 WattDen benzindrevne generator TC-IG 1100 er ideel på alle steder, hvor der er behov for strøm uafhængigt at lysnettet. Strømmen forsynes via en standard 230 V/50 Hz-stikkontakt, som udstyret kan sluttes til. Generatoren drives af en kraftfuld, robust 4-takts-motor med lav emission. Med sin indbyggede inverterteknologi producerer generatoren strøm uden spændingstoppe, og dermed kan selv følsomt udstyr tilsluttes. Som en yderl...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Einhell Skov & Have
Vægt: 31g
Artikel nr.: 4152580
EAN: 4006825651089
Varenr.: 2344443
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Einhell TC-IG 1100 motor-generator 1000 W 6,5 L Benzin Sort, Rød
1.649 kr
Til butik
Einhell TC-IG 1100 motor-generator 1000 W 6,5 L Benzin Sort, Rød billede

Produktinformation

Einhell TC-IG 1100 Motor-Generator 1000 W 65 L Benzin Sort Oplev kraften og pålideligheden med Einhell TC-IG 1100 motor-generatoren, der er designet til at levere op til 1000 W strøm. Denne alsidige generator er ideel til både camping, udendørs arrangem...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 4006825651089
Varenr.: 131985
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt
2.295 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-IG 1100, 1000 W, 230 V, 6,5 L, benzin, 5,4 t, 1100 W
2.858 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.586 kr1.586 krKøb
2Homeshop DK1.594,4 kr1.594,4 krKøb
3Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb
4Proshop DK2.295 kr2.295 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.858 kr2.927 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt

PriceData har fulgt prisen på Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt i 87 dage. Laveste pris i perioden er 1.023 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 1.993 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.426 kr.

Den nuværende pris på 1.586 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Einhell TC-IG 1100 benzindrevet generator med 1x230V udtag 1100 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.586 kr226 kr (17%)
19. maj 20261.360 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.359 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.367 kr219 kr (14%)
6. maj 20261.586 kr541 kr (52%)
2. maj 20261.045 kr22 kr (2%)
1. maj 20261.023 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.024 kr570,4 kr (36%)
31. mar. 20261.594,4 kr8,4 kr (1%)
28. mar. 20261.586 kr8,4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret