Gå til hovedindhold

Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO

EinhellKædesaveEAN: 4006825678406
Pris fra 1.510 krtil 1.880 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 370 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1510 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell GP-LC 36/40 Li BL 18V
1.510 kr
Til butik
Einhell GP-LC 36/40 Li BL 18V billede

Produktinformation

Einhell GP-LC 36/40 Li BL. Tomgang: 10500 rpm, Motortype: Børstefri, Skærelængde: 38 cm. Strømkilde: Batteri, Batterikapacitet: 5,2 At, Batterispænding: 18 V. Vægt: 4,76 kg, Pakkebredde: 520 mm, Pakkedybde: 245 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 4600050
EAN: 4006825678406
Varenr.: 1003357223
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell GP-LC 36/40 Li BL kædesav 40 cm - rød/sort
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Einhell GP-LC 36/40 Li BL kædesav 40 cm - rød/sort billede

Produktinformation

Stærk batteridreven motorsav til have og brændeEinhell GP-LC 36/40 Li BL er en effektiv batteri-kædesav til krævende opgaver i haven. Med en skærelængde på 38 cm og en kædehastighed på 19,3 m/s klarer den beskæring og opskæring af brænde med sikker fremdrift. Den kulfrie motor giver høj ydeevne og reduceret vedligehold.Praktisk, ren og ledningsfriKædesaven drives af 18 V batterier (kapacitet 5,2 Ah pr. batteri) og leverer op til 10.500 omdr./min. Olietank på 0,23 l sikrer smøring under arbejdet. Let håndtering med rød/sort design og velafbalanceret vægt på 4,76 kg.Motortype: BørsteløsTomgangshastighed: 10.500 o/minSkærelængde: 38 cmKædehastighed: 19,3 m/sKædestigning: 76,2/8 mm (3/8")Olietank: 0,23 lStrømkilde: BatteriBatterispænding: 18 VBatterikapacitet: 5,2 AhVægt: 4,76 kgPakkemål: 52,0 × 24,5 × 27,5 cmPakkens vægt: 6,22 kgMedfølgende oplader: NejMedfølgende batteri: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Motorsave
Vægt: 7.01g
EAN: 4006825678406
Varenr.: 2160928
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell GP-LC 36/40 Li BL kædesav 40 cm - rød/sort
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Einhell GP-LC 36/40 Li BL kædesav 40 cm - rød/sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Motorsave
Vægt: 7.01g
EAN: 4006825678406
Varenr.: 2160928
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO
1.880 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.510 kr1.510 krKøb
2Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
3Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.880 kr1.880 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.510 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.889 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.674 kr.

Den nuværende pris på 1.510 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Einhell GP-LC 36/40 Li BL, 10500 rpm, Børstefri, 38 cm, 19,3 m/s, 76,2 / 8 mm (3 / 8), Sort, Rød - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.510 kr152 kr (9%)
29. maj 20261.662 kr37 kr (2%)
25. maj 20261.625 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.622 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.620 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.618 kr5 kr (0%)
18. maj 20261.623 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.622 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.619 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.620 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret