Gå til hovedindhold

Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive

EinhellEAN: 4006825670356
Pris fra 1.208 krtil 2.671 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.463 kr (55% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1208 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell GC-EM 1800/43 Græsslåmaskine 3300opm 43 cm Skærebredde
1.208 kr
Til butik
Einhell GC-EM 1800/43 Græsslåmaskine 3300opm 43 cm Skærebredde billede

Produktinformation

Einhell GC-EM 1800/43. Type: Skubbe plæneklipper, Klippe-bredde: 43 cm, Minimum klippe-højde: 2 cm. Strømkilde: Vekselstrøm, Strøm: 1800 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 220-240 V. Vægt: 12,2 kg

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3400090
EAN: 4006825670356
Varenr.: 1002219037
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell GC-EM 1800/43 ledningsklipper - 43 cm, 1.800 W
1.499 kr
Til butik
Einhell GC-EM 1800/43 ledningsklipper - 43 cm, 1.800 W billede

Produktinformation

Effektiv plæneklipper til mellemstore haverFå en flot og jævn græsplæne med Einhell GC-EM 1800/43. Den kraftige 1.800 W motor driver roterende knive, der giver et rent snit over hele den 43 cm brede klippebane. Med seks trin i klippehøjden fra 2 til 6,5 cm justerer du let resultatet efter sæson og ønsket finish. Opsamleren på 50 l holder styr på afklippet, så du kan klippe længere ad gangen uden afbrydelser.Brugervenlig ledningsklipper med bioklipGC-EM 1800/43 er en skubbet, ledningsdrevet plæneklipper til græsarealer op til 800 m². Den har bioklip-funktion, så du kan findele afklippet og lade næringen blive i plænen. Det robuste plastskjold gør maskinen let at håndtere med en vægt på 12,2 kg, mens fire hjul giver stabil kørsel på almindelige villahaver.Anbefalet plæneareal: 800 m²Klippebredde: 43 cmKlippehøjde: 2–6,5 cm (6 positioner)Klippeprincip: Roterende kniveOpsamler: 50 lBioklip: JaStrømkilde: AC, 220–240 VEffekt: 1.800 WOmdrejningstal: 3.300 o/minHusmateriale: PlastHjul: 4Vægt: 12,2 kgType: Skubbe-plæneklipper med græsopsamlerFarve: Rød/sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 16.85g
EAN: 4006825670356
Varenr.: 2101921
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell GC-EM 1800/43 ledningsklipper - 43 cm, 1.800 W
1.519 kr
Til butik
Einhell GC-EM 1800/43 ledningsklipper - 43 cm, 1.800 W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 16.85g
EAN: 4006825670356
Varenr.: 2101921
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive
2.671 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.208 kr1.208 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Vivas DK1.519 kr1.708 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.671 kr2.870 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive

PriceData har fulgt prisen på Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive i 163 dage. Laveste pris i perioden er 1.208 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 2.897 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.953 kr.

Den nuværende pris på 1.208 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Einhell GC-EM 1800/43, Skubbe plæneklipper, 43 cm, 2 cm, 6,5 cm, 800 m², Roterende knive de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.208 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.210 kr289 kr (19%)
5. maj 20261.499 kr1.139 kr (43%)
24. apr. 20262.638 kr1.301 kr (97%)
18. apr. 20261.337 kr2 kr (0%)
17. apr. 20261.335 kr5 kr (0%)
13. apr. 20261.330 kr1.210 kr (48%)
11. apr. 20262.540 kr331 kr (12%)
8. apr. 20262.871 kr25 kr (1%)
4. apr. 20262.896 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret