Gå til hovedindhold

Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4

EinhellRedskaberEAN: 4006825663525
Pris fra 4.299 krtil 6.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.700 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.198 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4299 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell Freelexo Cam 500 Robotplæneklipper
4.299 kr
Til butik
Einhell Freelexo Cam 500 Robotplæneklipper billede

Produktinformation

Einhell - 3413991 - Robotplæneklipper - 500 M² Klippeareal - 20-60 Mm Klippehøjde - 2 Timers Driftstid - Intelligent Navigation - Regnsensor

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3413991
EAN: 4006825663525
Varenr.: 1002247288
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell FREELEXO CAM 500 Robotplæneklipper
4.663 kr
Til butik
Einhell FREELEXO CAM 500 Robotplæneklipper billede

Produktinformation

Einhell robotplæneklipperen FREELEXO CAM 500 klarer sig helt uden den besværlige og tidskrævende installation af et afgrænsningskabel. I stedet registrerer den plænearealerne ud fra farve og struktur ved hjælp af det integrerede kamera. Forhindringer, der er højere end 10 cm, registreres af robotplæneklipperen ved hjælp af stød- og forhindringssensorerne. Robotplæneklipperen klipper derefter alle plænearealer ud fra tilfældighedsprincippet. - Indgår i Power X-Change-familien, kræver 1 stk. 18-V-batteri - Kulfri motor - mere power og længere driftstid - Robotplæneklipperen registrerer klippeområdet ved hjælp af integreret kamera - Tastatur med LED-indikator og intuitiv betjening - Programmerbare klippetider - Sikkerhedsteknik med stød-, vælte- og løftesensorer - Returnering til ladestationen og opladning sker automatisk - Integreret regnsensor - Tyverisikring med pinkode - Klippehøjdeindstilling: 20 - 60 mm - Egnet til stigninger på op til 25% - Inklusive magnetbånd til kortvarige afgrænsninger i haven - Bæregreb til komfortabel transport - Plænearealer op til 500 m² - 12 m styrekabel til nem montering omkring ladestationen - 25 stk. monteringskroge - 2 stk. forbindelsesklemmer og 3 stk. reserveklinger - Leveres med 1 stk. PXC-akku på 3,0 Ah og ladestation...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Robotplaeneklipper
Artikel nr.: 3413991
EAN: 4006825663525
Varenr.: 3262503
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell Freelexo Cam 500 robotplæneklipper - 500 m², intelligent navigation
-2%4.999 kr
Før 5.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell Freelexo Cam 500 robotplæneklipper - 500 m², intelligent navigation
-2%5.019 kr
Før 5.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4
5.441 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell FREELEXO CAM 500 Robotplæneklipper 18 volt
6.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.299 kr4.299 krKøb
2Proshop DK4.663 kr4.663 krKøb
3Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
4Vivas DK5.019 kr5.179 krKøb
5CS MEGASTORE DK5.441 kr5.640 krKøb
6Homeshop DK6.999 kr6.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4

PriceData har fulgt prisen på Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.163 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 5.251 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.259 kr.

Den nuværende pris på 4.299 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Einhell FREELEXO CAM 500, Robot plæneklipper, 500 m², 18 cm, 25%, Børstet, IPX4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20264.299 kr64 kr (1%)
9. maj 20264.363 kr13 kr (0%)
6. maj 20264.376 kr675 kr (13%)
5. maj 20265.051 kr200 kr (4%)
4. maj 20265.251 kr888 kr (20%)
19. apr. 20264.363 kr149 kr (4%)
18. apr. 20264.214 kr1 kr (0%)
17. apr. 20264.213 kr10 kr (0%)
7. apr. 20264.203 kr4 kr (0%)
31. mar. 20264.199 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret