Gå til hovedindhold

Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m²

EinhellRedskaberEAN: 4006825655322
Pris fra 2.238 krtil 5.499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.261 kr (59% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2238 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell FREELEXO 600 BT Robotplæneklipper Elektrisk 18 cm
2.238 kr
Til butik
Einhell FREELEXO 600 BT Robotplæneklipper Elektrisk 18 cm billede

Produktinformation

Einhell FREELEXO 600 BT - Robotplæneklipper - ledningfri - 18 cm - Bluetooth

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3413946
EAN: 4006825655322
Varenr.: 1000565513
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m²
2.366 kr
Til butik
Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² billede

Produktinformation

Indgår i Power X-Change-familien, hvor batterierne passer til over 200 forskellige maskiner, robotplæneklipper leveres med 1 stk. 18V/2,5Ah batteri og en ladestation. Du får med Power X-Change serien en kontinuerlig trådløs drift takket være udskifteligt batteri.FREELEXO robotplæneklipperen kan styres via Bluetooth fra en app, hvor det er muligt at tilpasse den specifikt efter egne ønsker. Derudover har den et intuitivt betjeningspanel. Via appen er det muligt at programmere driftstiden for Einhell FREELEXO individuelt for hver dag i ugen. For at beskytte robotplæneklipperen mod tyveri er den forsynet med pinkode og advarselssignal. Den kører automatisk tilbage til ladestationen, når den trænger til at blive ladet op. Multizoneindstillingen gør det muligt at bruge robotplæneklipperen i selv komplekse haver med uensartet afgrænsning af plænen. Sikkerhedssystemet omfatter sensorer til registrering af påkørsel, vip og løft, så robotplæneklipperen selv kan registrere eventuelle forhindringer. Den har en indbygget regnsensor. Robotplæneklipperen kan indstilles til en klippehøjde fra 20 til 60 mm og kan klare skråninger med en hældning på op til 35%. Robotplæneklipperen er forsynet med et praktisk bærehåndtag, så den er nem at transportere. FREELEXO 600 BT leveres inklusive alle nødvendige dele til installation og brug.Anbefalet område 600 m²Batteri 18 Volt | 2,5Ah | Li-IonKlippebredde 18 cmHældning 35 %Justering af skærehøjde fra 2 til 6 cmAfgrænsningskabel 140 meterKroge 200 stk.Ekstra knive 3 stk.Samlemuffer 4 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Robotplaeneklipper
Artikel nr.: 3413946
EAN: 4006825655322
Varenr.: 2940215
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell Robotplæneklipper, FREELEXO 600 Kit
2.432 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Robotplæneklipper Einhell FREELEXO 600 BT - 18 cm, Bluetooth
-15%2.899 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Robotplæneklipper Einhell FREELEXO 600 BT - 18 cm, Bluetooth
-15%2.919 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Einhell FREELEXO 600 BT Robotplæneklipper Elektrisk 18 cm
3.279 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Robotplæneklipper 600M2 Kit 18V-2,5 Ah Fuld startpak FREELEXO - 3413946
5.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.238 kr2.238 krKøb
2Proshop DK2.366 kr2.366 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.432 kr2.501 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr3.079 krKøb
6Ultrashop3.279 kr3.279 krKøb
7Homeshop DK5.499 kr5.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m²

PriceData har fulgt prisen på Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.238 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 4.906 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.692 kr.

Den nuværende pris på 2.238 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Einhell FREELEXO 600 BT robotplæneklipper med APP og startpakke 18V/2,5A op til 600m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20262.238 kr161 kr (7%)
6. maj 20262.399 kr77 kr (3%)
5. maj 20262.476 kr9 kr (0%)
1. maj 20262.485 kr3 kr (0%)
30. apr. 20262.482 kr2 kr (0%)
29. apr. 20262.480 kr170 kr (7%)
26. apr. 20262.310 kr6 kr (0%)
25. apr. 20262.304 kr8 kr (0%)
24. apr. 20262.312 kr1 kr (0%)
22. apr. 20262.313 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret