Gå til hovedindhold

EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm

EGLOBelysning3 udtag i børstet stålKlyngebelysning og pendlerEAN: 9002759338787

EGLO baldakin med 3 udtag i børstet stål, 18 cm diameter. Perfekt til klyngeophæng af pendler. Kvalitet og design fra førende europæisk producent. Læs mere

Pris fra 130 krtil 189,95 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 59,95 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 110 kr 7. apr.

Sammenlign priser på EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 130 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm
130 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO LUMINAIRE LIKE YOU baldakin med 3 udtag, børstet stål
135 kr
Til butik
Gå til DetLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
EGLO BALDAKIN med 3 udtag klynge i børstet stål
189,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK130 kr169 krKøb
2Proshop DK135 kr174 krKøb
3DetLED.dk189,95 kr189,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

EGLO Baldakin med 3 udtag i børstet stål

EGLO

EGLO baldakin med 3 udtag i børstet stål, 18 cm diameter. Perfekt til klyngeophæng af pendler. Kvalitet og design fra førende europæisk producent.

• Klyngebelysning og pendler
• 3 udtag i børstet stål

Beskrivelse

EGLO baldakin er den ideelle løsning til ophæng af flere pendler i klyngeformation. Med en diameter på 18 cm og tre udtag i børstet stål får du både funktionalitet og æstetik. Baldakinen er fremstillet af høj kvalitet og børstet stål, som giver et moderne og elegant udseende. De tre udtag gør det muligt at skabe dynamiske lysarrangementer, perfekt til over spiseborde, køkkenøer eller som accent belysning i stuen. EGLOs kvalitetsgaranti sikrer lang holdbarhed og pålidelig funktion. Installationen er enkel og passer til standard el-bokse. Den neutrale farve i børstet stål passer til de fleste interiørstile og andre belysningsarmaturer.

Specifikationer

Mærke:EGLO
Diameter:18 cm
Material:Børstet stål
Antal udtag:3 stk
Artikelnummer:33878
Monteringstype:Loft

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange pendler kan jeg tilslutte til denne baldakin?

Du kan tilslutte op til 3 pendler, da baldakinen har 3 udtag designet til klyngeophæng.

Hvilken diameter har baldakinen?

Baldakinen har en diameter på 18 cm, hvilket giver den en fin proportionel størrelse til de fleste rum.

Er den egnet til alle typer pendler?

Ja, baldakinen er kompatibel med standard pendler og kan bruges med LED, halogen og andre lyskilder.

Hvordan monteres baldakinen?

Baldakinen monteres direkte på loftet i en standard el-boks og kommer med alt nødvendigt monteringsmateriale.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm

PriceData har fulgt prisen på EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 96 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 121 kr.

Den nuværende pris på 130 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for EGLO BALDAKIN med 3 udtag formet som klynge i børstet stål med en diameter på 18 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026130 kr5 kr (4%)
2. jun. 2026135 kr13 kr (11%)
30. maj 2026122 kr13 kr (10%)
29. maj 2026135 kr5 kr (4%)
27. maj 2026130 kr8 kr (7%)
25. maj 2026122 kr8 kr (6%)
21. maj 2026130 kr5 kr (4%)
17. maj 2026135 kr5 kr (4%)
12. maj 2026130 kr5 kr (4%)
11. maj 2026135 kr5 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret