Gå til hovedindhold

Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort

EdifierHøjttalereEAN: 6923520269112
Pris fra 784 krtil 1.449 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 665 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 784 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 21 Watt - 2-vejs - sort
784 kr
Til butik
Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 21 Watt - 2-vejs - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Edifier
Kategori: Kompakthøjttalere
Farve: 3
Artikel nr.: MR4 BLACK
EAN: 6923520269112
Varenr.: 8221996
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Edifier MR4 - 4" Monitor Speaker Pair - 21 Watt - Black
904 kr
Til butik
Edifier MR4 - 4" Monitor Speaker Pair - 21 Watt - Black billede

Produktinformation

Aktive studiomonitorhøjttalere MR4 leverer en jævn frekvensrespons til lydreference med en 1" silke-dome diskant, 4" woofere, MDF-trækabinetter og fleksibel TRS/RCA/AUX-tilslutning. Edifier MR4 er professionelt tunet til musikproduktion og daglig lytning med dobbelt Monitor- og Music-tilstand, en multi-funktionsknap på fronten til tænd/sluk og volumenkontrol samt praktisk hovedtelefonudgang og AUX-indgang på fronten for nemt skift mellem enheder. 1" silkediskantmembran med specialbelægning for glat, naturlig diskant 4" woofer med Class-D forstærker, frekvensrespons ned til 60Hz TRS 6.35mm balancerede indgange med +4dBu inputfølsomhed til mixere og lydinterfaces To ubalancerede RCA/AUX-indgange samt hovedtelefonudgang på fronten TI ADC med SNR op til 99dB og TI TAS5713 digital effektforstærker med indbygget DSP MDF-trækonstruktion der reducerer resonans og genskaber original klang 2.-ordens frekvensdeler for renere lydudgang Multi-funktionsknap på fronten: langt tryk for tænd/sluk, drej for volumen, dobbeltklik for lydtilstand Samlet udgangseffekt (RMS): 21W + 21W Frekvensrespons: 60Hz - 20kHz MR4 er designet til at passe gnidningsfrit ind i et lille musikproduktions-setup og hjælper dig med at monitorere præcist samt nyde ren, detaljeret afspilning fra dit studieudstyr, PC eller medieafspillere.

Produktspecifikationer

Mærke: Edifier
Kategori: HiFi hoejtaler
Artikel nr.: MR4 BK
EAN: 6923520269112
Varenr.: 3088548
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Højttalere til pc/studie Edifier MR4, sort, kablet, 21 W
-1%1.019 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Højttalere til pc/studie Edifier MR4, sort, kablet, 21 W billede

Produktinformation

Studiomonitor-højttalere til skrivebord og reolEdifier MR4 er et kompakt sæt kablede højttalere, skabt til studiebrug og seriøs lytning ved computer eller mixeplads. Det sorte kabinet i MDF dæmper resonanser og giver et rent, kontrolleret lydbillede. Med 2,0-kanalers opsætning placeres de foran dig på bord eller bogreol og leverer præcis gengivelse i hele det angivne frekvensområde.Klart og balanceret lydbilledeSystemet har en RMS-effekt på 21 W (42 W samlet), en signal/støj-forhold på 85 dB og en total harmonisk forvrængning på kun 0,2 %. Det giver en nøjagtig og behagelig lyd, der egner sig til både monitorering og daglig musik, film og spil.Nem tilslutning til dit udstyrTilslut nemt lydkilder via to RCA-indgange, AUX og to 6,35 mm (1/4") indgange. Der er ingen Bluetooth, så fokus er på stabil, kablet forbindelse uden kompromis.Kabinetmateriale: MDFAnbefalet brug: StudioFarve: SortAntal i pakken: 2 stk.Konfiguration: 2,0 kanaler, lukket kabinetRMS-effekt: 21 W (42 W samlet)Frekvensområde: 60 – 20.000 HzSignal/støj-forhold: 85 dBTHD: 0,2 %Tilslutninger: 2 × RCA ind, AUX ind, 2 × 6,35 mm indForbindelse: KabletPlacering: Bord/reol...

Produktspecifikationer

Mærke: Edifier
Kategori: Højtalere
Vægt: 5.15g
EAN: 6923520269112
Varenr.: 1948435
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Højttalere til pc/studie Edifier MR4, sort, kablet, 21 W
-1%1.039 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Edifier MR4 Skærmhøjttalere Sort
1.180 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Edifier MR4 Skærmhøjttalere Sort
1.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK784 kr823 krKøb
2Proshop DK904 kr943 krKøb
3Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
4Vivas DK1.039 kr1.118 krKøb
5CompuMail DK1.180 kr1.180 krKøb
6Ultrashop1.449 kr1.449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort

PriceData har fulgt prisen på Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 784 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 844 kr.

Den nuværende pris på 784 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Edifier MR4 - Skærmhøjttalere - 42 Watt (Total) - 2-vejs - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026784 kr104 kr (12%)
21. maj 2026888 kr14 kr (2%)
19. maj 2026874 kr7 kr (1%)
18. maj 2026881 kr3 kr (0%)
17. maj 2026884 kr30 kr (3%)
16. maj 2026914 kr18 kr (2%)
15. maj 2026932 kr16 kr (2%)
12. maj 2026948 kr60 kr (7%)
21. apr. 2026888 kr3 kr (0%)
30. mar. 2026885 kr35 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret