Gå til hovedindhold

Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko

ECCOSkoEAN: 0194892243017
Pris fra 910 krtil 1.170 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 260 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 842 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 910 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
ECCO Biom 720 Str. 42 Hvid Herre
-30%910 kr
Før 1.300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ECCO Biom 720 Str. 42 Hvid Herre billede

Produktinformation

ECCO BIOM 720 er en teknisk sneaker designet til aktiv hverdagsbrug, hvor komfort, bevægelsesfrihed og maksimal åndbarhed er i fokus. Denne version er udført med ECCO’s innovative BREATHRU-performanceoverdel, som sikrer ventilation og en let, luftig fornemmelse omkring hele foden. BREATHRU-konstruktionen giver effektiv cirkulation hele vejen rundt om foden og gør skoen ideel til lange dage, rejser og varmt vejr, hvor komfort og temperaturregulering er afgørende. BIOM NATURAL MOTION-teknologien understøtter fodens naturlige bevægelsesmønster og giver en mere anatomisk pasform samt tættere kontakt med underlaget. Det skaber en stabil og dynamisk gang. Den lette og stødabsorberende mellemsål bidrager til komfort hele dagen, mens den slidstærke gummiydersål sikrer solidt greb på både asfalt og faste underlag.

Produktspecifikationer

Mærke: ECCO
Kategori: sneakers
Størrelse: Str. 42
EAN: 0194892243017
Varenr.: 342013
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko
910 kr
Til butik
Gå til Friluft DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
ECCO - BIOM 720 BREATHRU sko (Hvid) - 42
910 kr
Til butik
ECCO - BIOM 720 BREATHRU sko (Hvid) - 42 billede

Produktinformation

ECCO BIOM 720 er en let sommersneaker med fokus på åndbarhed og komfort. BREATHRU performance mesh håndterer fugt og lader foden ånde, mens BIOM NATURAL MOTION og ECCO ENCORE teknologi sikrer naturlig bevægelse og effektiv støddæmpning.

Produktspecifikationer

Mærke: ECCO
Kategori: Sko
Størrelse: 42
EAN: 0194892243017
Varenr.: 318613
Gå til Footstore
TrustScore 5 ud af 54,7
ECCO BIOM 720 M BREATHRU 850314-61644
-10%1.170 kr
Før 1.300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK910 kr910 krKøb
2Outdoornu.dk910 kr910 krKøb
3Friluft DK910 kr910 krKøb
4Footstore1.170 kr1.170 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko

PriceData har fulgt prisen på Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko i 106 dage. Laveste pris i perioden er 842 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 1.040 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 960 kr.

Den nuværende pris på 910 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Ecco Biom 720 Breathru Herre / Mænd, white-42 - Hverdagssko de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026910 kr3 kr (0%)
1. maj 2026907 kr3 kr (0%)
23. apr. 2026910 kr130 kr (13%)
13. apr. 20261.040 kr198 kr (24%)
8. apr. 2026842 kr132 kr (14%)
3. apr. 2026974 kr1 kr (0%)
28. mar. 2026975 kr64 kr (6%)
26. mar. 20261.039 kr1 kr (0%)
17. feb. 20261.040 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret