Gå til hovedindhold

Schneider Electric Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606481157256
Pris fra 547 krtil 671,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 124,25 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 514 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 547 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Kombiafbryder Acti 9 iC60 2P 16A 30mA C karakteristik 10kA klasse A
547 kr
Til butik
Schneider Electric Kombiafbryder Acti 9 iC60 2P 16A 30mA C karakteristik 10kA klasse A billede

Produktinformation

Kombiafbryder Acti 9 iC60 2P 16A 30mA C karakteristik 10kA klasse A Produkt beskrivelse: Kombiafbryder HPFi Acti 9 iC60 2P 16A 30mA C karakteristik 10kA klasse A 36mm. Acti 9 iC60 RCBo kombiafbryder til beskyttelse af slutkredsløb (kortslutning, overbelastning og isolationsfejl), beskyttelse af personer mod elektriske stød ved direkte kontakt...

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: A9D17216
EAN: 3606481157256
Varenr.: 2762840
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric iC60 RCBO, 10000 A, IP20
581 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KOMBIAFBR. 16A 30MA C 2P 2M
618,95 kr
Til butik
KOMBIAFBR. 16A 30MA C 2P 2M billede

Produktinformation

Acti9 iC60 RCBO er en modulært og pålidelig RCD/HPFI 30mA afbryder med overstrømsbeskyttelse MCB. Det er en 2P RCBO med 2 beskyttede poler, mærkestrøm er 160A, og driftsspændingen 220VAC til 240VAC. Brydeevne på 220VAC til 240VAC er 10KA ifølge EN / IEC 6...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 3606481157256
Varenr.: 15844906598735
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ
640 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kombiafbr. 16A 30Ma C 2P 2M
650,43 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kombiafbr. 16a 30ma c 2p 2m
671,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK547 kr586 krKøb
2CS MEGASTORE DK581 kr620 krKøb
3EL-GROSSISTEN618,95 kr618,95 krKøb
4Elvvs.dk640 kr640 krKøb
5Billigelogvvs.dk650,43 kr650,43 krKøb
6MaintainIt671,25 kr671,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ

PriceData har fulgt prisen på Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ i 140 dage. Laveste pris i perioden er 341,6 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 556 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 465 kr.

Den nuværende pris på 547 kr er 18% over normalprisen. Der er registreret 32 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Schneider kombiafbryder iC60, 2 polet, 16A, C karakteristik, 30mA, 10kA, Klasse A Hpfi relæ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. apr. 2026547 kr9 kr (2%)
15. apr. 2026556 kr42 kr (8%)
5. mar. 2026514 kr172,4 kr (50%)
17. feb. 2026341,6 kr85,4 kr (20%)
16. feb. 2026427 kr2 kr (0%)
15. feb. 2026429 kr2 kr (0%)
14. feb. 2026431 kr2 kr (0%)
13. feb. 2026433 kr4 kr (1%)
11. feb. 2026437 kr2 kr (0%)
10. feb. 2026439 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret